ДСНС України у Рівненській області

В Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації

10 серпня в Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації. В зустрічі з журналістами прийняли участь керівники служб ГУ ДСНС, працівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного центру з гідрометеорології.

 

В ході прес-конференції журналістів проінформували про найбільш актуальне питання сьогоднішнього дня – пожежі в екосистемах, а саме: випалювання сухої трави, спалювання післяжнивних залишків, пожежі на торфовищах та лісових масивах, які несуть серйозну загрозу як мешканцям області так і навколишньому середовищу.

 

Зокрема, начальник оперативно-координаційного центру Головного управління підполковник служби цивільного захисту Богдан Данилюк розповів присутнім, що, незважаючи на спекотну погоду, люди спалюють суху рослинність, сміття та стерню, залишаючи не загашеними багаття в межах лісових масивів та населених пунктів. Це призводить до поширення вогню на великі площі, створюючи суттєву загрозу для розташованих поруч . . . . .


Рятувальники закликають громадян дотримуватися заходів пожежної безпеки в лісовій місцевості

    Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Це викликає серйозне занепокоєння в працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

    Тож, шановні громадяни, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також, небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною . . . .  .


Ожеледиця та ризик травмуваня

Як зменшити ризик травмувань при ожеледиці:

Перед виходом з будинку змайструйте на підошви взуття «льодоступи» (прикріпіть шматок поролону або лейкопластиру і натріть піском). Людям похилого віку та вагітним жінкам краще в такі дні не виходити на вулицю або брати з собою палицю з гумовим наконечником чи шипом.

Руки повинні бути вільними. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Не тримайте руки в кишенях. Уникайте прогулянок поряд із проїжджою частиною, адже можна впасти та вилетіти на дорогу.