лісовий кліщ

Увага! Кліщ.

Щорічно в теплий весняно-літній період в лісах і парках активізовуються кліщі. Укусів цих комах слід остерігатися під час відпочинку на природі, адже вони загрожують людині такими хворобами, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо. Не став винятком і нинішній рік.

Лісовий кліщ - дрібна комаха, яка водиться в лісових та паркових зонах. Думка про те, що кліщ підстерігає вас в непролазній гущавині і „обрушується” з дерева - небезпечна помилка.

Насправді кліщі воліють за краще не чекати, а активно полювати в тих місцях, де „здобич” найбільш вірогідна. У цих комах відмінний нюх і вони розсідаються вздовж лісових доріжок і звіриних стежок, тобто там, де щороку спостерігається рух теплокровних істот.

Загальний час активності шкідливих комах з квітня по вересень. Та найбільш небезпечний період - травень-червень, в цей час лісовий кліщ найактивніший.

Лісові кліщі полюбляють вологі тінисті ліси з багатим підліском та великі зарості трави. Полювати вони воліють у похмуру погоду, при температурі близько 20 градусів, особливо активні перед дощем. У спекотну погоду, а також на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, їх зазвичай не буває.

Кліщі не сидять на верхніх гілках дерев, а навпаки, розміщуються . . . . .