12 квітня - Всесвітній день рок-н-ролу

До того як людина вперше опинилася в космосі, за сім років до цієї знаменної події, був придуманий ритмічний акробатично танець - рок-н-рол (англ. - гойдайся і крутись).

    12 квітня 1954 - день народження рок-н-ролу. У цей день американські телеглядачі вперше побачили фільм «Rock around the clock» («Рок навколо годинника»). Таку ж назву мала пісня, яку у фільмі співав Білл Хейлі. Під звуки цієї мелодії був виконаний парний рок-н-рол. Рухи, підглянуті в кіно, стали повторювати спочатку американці, потім європейці, і в другій половині двадцятого сторіччя серед виконавців цього танцю стали проводити конкурси. До середини 80-х скажений ритм рок-н-ролу підхопили жителі СРСР. У Москві були створені секції, студії, гуртки. У 1987 році в Росії відбувся перший турнір. Популярність танцю набирала обертів, рок-н-рол змусив забути відвідувачів танцмайданчиків про твіст і шийці.

    Колись рок-н-рол вважався танцем, в якому було показно зневагу до партнерки: дівчат безцеремонно закидали за спину, хвацько протягували по підлозі ... Сучасний рок-н-рол - це дикий ритм, чудеса акробатики і складні хореографічні підтримки. Але займатися ним можуть і старі й малі. Крім того, встановлено, що пару місяців занять такими танцями виліковує від плоскостопості. І відчувши смак до рок-н-роллу, важко зупинитися.

Тетяна Тичина
Першодрук: povod.tut.by