21 грудня зимове сонцестояння

Кожного року у грудні відбувається день зимового сонцестояння. Цьогоріч в Україні ця дата випадає на 21 грудня. В цей день Сонце зійде в 7:56, а зайде — через 8 годин, о 15:56.

Відомо, що день сонячного сонцестояння є найкоротшим світовим днем з найдовшою ніччю. Здавна вважалось, що ця дата в році є найбільш енергетично насиченою та сповненою магічної атмосфери.

Що відомо про день зимового сонцестояння?

Часто день зимового сонцестояння припадає на 21 грудня, але інколи ця дата зміщується на один день, тож відповідно припадає на 22 грудня. Традиційно, 21 і 22 грудня – це найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 грудня – найдовша. У такому положенні сонячний диск затримається на 3 дні.
Вже через 3 дні Сонце почне поступово здійматися над горизонтом, а світловий день почне збільшуватися, про це пише сайт https://www.0382.ua/

Оскільки зимове сонцестояння триває лише короткий момент часу, то для дня, коли відбувається зимове сонцестояння, використовують інші назви, наприклад "найкоротший день". І дійсно – 21 грудня в Києві Сонце зійде в 7:56, а зайде – о 15:56.

Чому цей день вважають найенергетичнішим у році?

Наші предки пов'язували з цим днем багато легенд та переказів. Вони вірили, що день сонячного сонцестояння є вдалим часом для очищення і оновлення. Вважалось, що в цей час "старе" сонце помирає, а "нове" народжується. Тож, у кожної людини є шанс заново народитися для нового життя.

Цього дня зазвичай проводили обряди, які мали на меті збільшити кількість врожаю в майбутньому році. На заході "старого" Сонця люди розпалювали ритуальні багаття, над якими читали молитви, щоб "нове" Сонце швидше набирало позитивну енергію.
21 грудня 2020 року всі сили Космосу і Сонце допоможуть позбутися від тягарів, які вам заважають і тягнуть назад. Сила Сонця дозволить зробити великий крок у новий період своєї долі. Цього дня сприятливо проводити обряди, націлені на фінансову стабільність, аби позбутися від енергії, яка тягне вас у борги та безгрошів'я.

Прикмети в день зимового сонцестояння

Якщо в день зимового сонцестояння на деревах іній – рясно вродить пшениця та жито.
В цей день йде дощ – треба очікувати мокрої весни.
Тихий і морозний день – зима буде м'якою і сніжною.
Яка погода у день зимового сонцестояння, така погода буде і 31 грудня.

Ключові слова: 
Розділ сайту: