Анди

Анди (Андійські Кордильєри Південної Америки) — південна части­на гірської системи Кордильєр, що займає північну і західну окраїну материка Південна Америка. Одна з найдовших (9,5 тис. км) і найвищих на Землі (6959 або 6960 м, г. Аконкагуа). З півдня на північ можна виділи­ти чотири регіони: Патагонські, Чилійсько-Аргентинські, Центральні і Еквадорсько-Колумбійські Анди.

Гори складаються з паралельних хреб­тів — Східної, Центральної, Західної і Берегової Кордильєр, між якими знаходяться внутрішні плоскогір'я або западини. Часто відбуваються землетруси. Нараховується 78 вулканів, у тому числі багато діючих. Анди лежать у кількох кліматичних поясах і відрізняються (особливо в центрі) різкими контрастами у зволоженні східного і західного схилів.

Найбільш значне заледеніння в Патагонських Андах (понад 20 тис. км2). По Андах проходить міжокеанський вододіл, у них беруть початок Амазонка та її притоки, лежить високогірне оз. Тітікака. Внаслідок кліматичних від­мінностей і великих висот вельми різноманітні ґрунтово-рослинний по­крив і тваринний світ. Анди багаті рудами, головним чином кольорових металів, у передгірських прогинах — нафтою і газом.

==========
На сегодняшний день конструкция пластинчатых теплообменников является самой передовой для решения задач теплообмена. Благодаря этому пластинчатые теплообменники успешно внедрились почти во все отрасли промышленности. У нас всегда можно преобрести по низким ценам разборный пластинчатый теплообменник.

Розділ сайту: