Антарктика и Антарктида

Антарктика — південна полярна область Землі. На відміну від Арк­тики, що являє собою океан, оточений сушею, Антарктика — материк разом з навколишніми південними районами океанів — Тихого, Атла­нтичного, Індійського (іноді всі ці частини океанів називають Півден­ним океаном).

Материк Антарктида площею бл. 14 млн км2 — найбіль­ша у світі холодна пустеля, де зосереджено бл. 70 % світових запасів прісної води, але вся вона знаходиться у крижаному стані. Хоч корінна підлідна поверхня знаходиться на незначній висоті над рівнем моря, а місцями й нижче за нього, через могутній льодовиковий покрив серед­ня абсолютна висота поверхні Антарктиди (бл. 2000 м) — максимальна серед материків.

Антарктида — найізольованіший і єдиний материк, що не має ко­рінного населення. Влітку чисельність жителів, ймовірно, складає бл. 4000 чоловік, узимку — 1500 чоловік. Ніхто ще не жив тут довше 18 місяців. Майже вся Антарктида розташована південніше Південного полярного кола (66°33' пд. ш.), який знаходиться від Південного по­люса за 2600 км. Південне полярне коло є межею, південніше за яку Сонце не підіймається над горизонтом під час зимового сонцестояння (21 червня) і не заходить за горизонт під час літнього сонцестояння (21 грудня).

У напрямі до полюса тривалість полярного дня і полярної ночі зростає, досягаючи на Південному полюсі в обох випадках півроку. В Антарктиді за межі Південного полярного кола виходять тільки Анта­рктичний п-ів, що тягнеться майже до південного краю Південної Америки, і деякі миси на протилежному боці материка. У двох місцях берегова лінія материка заглиблюється далеко на південь, утворюючи море Росса в тихоокеанському і море Уедделла — в атлантичному се­кторах.

===========
Можно с полной уверенностью сказать, что название генератора Чемпион оправдывает себя. Его современный дизайн, маленький расход топлива, высокое качество и длительный срок эксплуатации отвечает всем базовым запросам владельцев и привлекает все больше покупателей. Современные Генераторы Чемпион представлены разнообразием компоновки узлов и комплектации, оснащен тепловым автоматом защиты от перегрузок, датчиком уровня масла, автоматической системой остановки двигателя. Благодаря этим качествам дизельные и бензиновые генераторы Чемпион готовы стать бесперебойным источником электроэнергии для всех владельцев дачных и загородных домов, для охотников и любителей отдыха на природе.

Розділ сайту: