Без лісів нема життя

Збереження незайманих тропічних лісів у первозданному вигляді життєво важливо для біосфери - до такого висновку прийшов міжнародний колектив дослідників, проаналізувавши дані 138 наукових робіт та понад 2 тис. зразків флори і фауни з тропічних лісів усього світу. Стаття екологів вийшла в журналі Природа. Детально про їх дослідженні розповідає BBC.
  Аналіз показав, що зміна людиною тропічних лісів в результаті господарської діяльності людини - наприклад, рубки дерев (навіть якщо при цьому садяться нові) - призводить до зубожіння тваринного і рослинного світу, причому повернути цей процес назад вкрай важко. Особливо уразливими виявилися птахи, комахи і дерева. Що стосується ссавців, то деякі з них, наприклад, пацюки, можуть відчувати себе у змінених людиною лісах навіть краще, однак загальне видове різноманіття звірів все одно буде падати.
  Це дослідження дозволяє вирішити давню суперечку про те, як краще вести господарську діяльність в тропічних лісах: «м'яко» охоплюючи великі території, або інтенсивно використовуючи невеликі ділянки, залишаючи решту недоторканим. Судячи з усього, другий варіант, з точки зору екології, переважно.
   «Незаймані ліси по-справжньому унікальні і мають виняткове значення для збереження біорізноманіття, - говорить співавтор дослідження Люк Гібсон (Лк. Gibson) з Національного університету Сінгапуру (Національний Університет Сінгапуру). -  Мінімізація руйнування незайманих лісів - ось найбільша екологічна стратегія в тропіках ».
  Особливу увагу вчені рекомендують приділити лісах Південно-Східної Азії, що відрізняється винятковим видовим різноманіттям. Останнім часом, через масштабні вирубок у таких країнах, як, наприклад, Китай, їх площа неухильно скорочується.
   Зазначимо, що ліси важливі не тільки, як притулок багатьох видів тварин і рослин, але і як «зелені легені планети», що засвоюють з атмосфери вуглекислий газ, і тим самим гальмують зростання глобальних температур на планеті. Учасники нещодавньої міністерської конференції «Ліси Європи» (Лісовий Європі) в Осло, Норвегія, зійшлися в тому, що ліси Старого Світу можуть зіграти вирішальну роль у протистоянні глобальній зміні клімату.

Дома из клееного бруса решают сразу множество проблем.

Джерело: vokrugsveta.ru

Розділ сайту: