Цереус гігантський, або "Пустельний велетень" Арізони

Цереус гігантський

"ПУСТЕЛЬНИЙ ВЕЛЕТЕНЬ" АРІЗОНИ

Цереус гігантський, або "Пустельний велетень" - один із найбільших видів кактусів на Землі. Принаймні за вегетативною масою ця рослина є абсолютним лідером серед кактусів.

Цереус гігантський росте в південно-східній Каліфорнії, Мексиці, Арізоні і пустелі Соноран. Він являє собою розгалужену величезну колону, що сягає 20 метрів висотою і 70 сантиметрів у діаметрі. Стовбур кактуса має від 10 до 24 тупих ребер. Довжина колючок у цього виду кактусів може досягати 7 сантиметріа завдовжки. Цвіте з травня по червень великими та поодинокими пурпурно-червоними, білими, рідше жовтими, зеленими або помаранчевими квітками, що з'являються на старих подушечках і горбочках рослини. Квітки трубчасті, прямі правильної форми, відкриваються вночі.

Рослина плодоносить їстівними, м'ясистими і яскравого кольору горбкуватими або гладкими ягодами що містять насіння. Цереус гігантський завдяки своїм розмірам став рекордсменом книги рекордів Гіннеса і має статус національного символу штату Арізона. Саме тут його місцеві мешканці називають не інакше, як "пустельним велетнем".

Потужна розвинена коренева система знаходиться на глибині до 1,5 м і розростається в сторони в радіусі до 30 м. Цей вид цереуса неймовірно стійкий до високих температур і посухи, здатний переносити заморозки до -5 -7 ° С.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko