Чікама

Чікама - найдовші морські хвилі в світіЧІКАМА - НАЙДОВШІ МОРСЬКІ ХВИЛІ В СВІТІ

     На північному заході Перу знаходиться невелике прибережне місто Пуерто-Чікама, чиєю головною і найвідомішою пам'яткою є гігантські 4-кілометрові морські хвилі, які формуються завдяки холодній течії Олександра Гумбольдта.
     До середини XX століття про незвичайне природне явище було відомо лише місцевим жителям. Наявність тут величезних морських хвиль і відповідно унікальних можливостей для серфінгу відкрив для світу гавайський серфер Чак Шипман (Chuck Shipman) в 1965 році. Вважається, що саме він побачив хвилі з вікна літака і був вражений їхнім масштабом. Знайшовши згодом це місце на карті, він запропонував своїм друзям випробувати новий напрям для занять серфінгом.
     Хвилі біля берегів Пуерто-Чікама простягаються від ізольованого скельного виступу до довгого пірсу, розділяючись на кілька секцій. Перша хвиля - Мальпасо (Malpaso), тягнеться на 150 метрів. За нею йде 600-метрова Кіз (Keys), що досягає глибоких вод, а найкращою хвилею для серфінгу вважається наступна за нею Пойнт (Point) довжиною більше кілометра.
     З 2016 року узбережжі Пуерто-Чікама стало першим в світі захищеним серфінг-парком, де заборонені будь-які будівельні роботи в зоні одного кілометра від лінії води, щоб не порушити потоки вітру і структуру узбережжя.
Джерело - National Geographic

 

Ключові слова: