Чому деякі люди вірять у плоску землю ?

Плоска земля
У нашому світі досі є люди, які вірять, що Земля є плоскою, незважаючи на величезну кількість наукових фактів, що доводять зворотнє. Чому?
 
     Просто дивлячись на цю проблему із різних боків, неважко зрозуміти, що на плоскій поверхні не може спостерігатися те, що ми бачимо. Наприклад, об'єкти, що віддаляються, не тільки починають здаватися менше, але й поступово зникають: спочатку за горизонтом ховається їх нижня частина, а потім і верхня. Якщо ви спостерігали за кораблем на горизонті, ви бачили це самі. І навпаки: наближаючись до гір, ми бачимо спочатку їхні вершини, а вже потім основу. Незважаючи на все це, є люди, які вважають, що нас всіх вводять в оману. Ці люди вважають що правителям вигідно нам брехати про кулясту Землю, і вони бажають аби ми в це вірили. Але питання навіщо це їм? Що їм це дає?
 
     Отже, питання не в тому, «чому люди вірять у плоску Землю», а скоріше в тому, «чому люди вірять у змову»? Відповідь проста: через відсутність довіри та базових знань. Відсутність базових елементарних знань із фізики чи географії помножене на тотальну недовіру продукує мільйони апологетів різних теорій змов, однією із яких є ТПЗ. Багато хто не довіряє навколишньому суспільству, особливо його еліті: чиновникам, ученим, космонавтам і так далі. Стверджуючи, що Земля плоска, люди насправді висловлюють глибоку недовіру вченим, і до самої науки. Вигадати щось нове, абсурдне і неправдиве значно легше, а ніж постійно досліджувати, вивчати і аналізувати. В цьому й полягає принципова різниця. Саме тому аргументи прихильників ТПЗ не витримують жодної критики. Але їм на це байдуже. В цьому насправді криється глибока криза не лише світової системи освіти, але й інформаційної гігієни всього суспільства. Пригадайте лише у якій глибокій кризі перебувають географічні знання у школярів і дорослого населення. Це не лише в США, як ми звикли думати. Насправді рівень географічної грамотності низький і в нас теж. Тому й не дивно що ми дедалі частіше зустрічаємо прихильників ТПЗ. Теорія плоскої Землі приходить туди, де не знайшлося місця знанням з фізики, географії чи математики.
 
     Якщо ви раптом натрапите на таку людину, яка не вірить у кулястість Землі, то краще не сперечайтеся з нею, не наводьте залізні докази та аргументи, а йдіть іншим шляхом: популяризуйте науку серед свого оточення - дітей, знайомих, рідних. Зробіть науку авторитетною для власних дітей та рідних, формуйте у них інформаційну гігієну, і тоді в них не буде проблем з цим.

Природничо-географічне товариство

Ключові слова: 
Розділ сайту: