Довгожителі тваринного світу

Тільки уявіть собі, що деякі тварини можуть пережити не тільки людину, але й цілі цивілізації. Комусь, можливо, все це здасться неймовірним і дивним, але насправді це так. І в якості підтвердження, пропонуємо Вам познайомитись з дев’ятьма тваринами-довгожителями нашої планети. Це дивовижні істоти, секрети яких досліджують вчені всього світу.

Червоний морський їжак. Ці цікаві живі істоти мешкають виключно в Тихому Океані, як правило, на західному узбережжі Північної Америки. Червоні морські їжаки живуть на глибині близько дев’яноста метрів і намагаються уникати неспокійних місць, де спостерігається часте хвилеутворення. Вони прикріплюються до дна і здобувають свою їжу з води шляхом фільтрації. Таким ось чином червоні морські їжаки живуть протягом декількох століть. Життя червоного морського їжака, можливо, і нуднувате, але ніяк не коротке. Вчені стверджують, що червоні морські їжаки практично безсмертні. Вони можуть гинути від хвороб, або через хижаків, але ознак старіння у них не виникає. Цікаво також і те, що у столітнього морського їжака рівно стільки ж шансів зробити потомство, як і в десятирічного.

Черепахи. Черепахи вважаються одними з найбільш довгоживучих живих організмів на Землі. Взяти, наприклад, черепаху Гаррієт. Ця галапагоська черепаха померла в червні 2006 року від серцевої недостатності. Практично все своє життя вона прожила в зоопарку. Найдивніше це те, що Гаррієт в Європу привіз сам Чарльз Дарвін. Слід зазначити, що ця черепаха пережила ще багатьох всесвітньо відомих вчених. Вона померла у віці 250 років.

Гуідак. Це їстівний молюск, який живе більше 160 років (стільки живе молюск, за яким спостерігають вчені). Тільки уявіть собі, що довжина цих істот може сягати одного метра! Не дарма він вважається найбільшим риючим молюском. До речі, назва "geoduck" ("gweduck") запозичена в індіанців і означає "глибоко копає".

Гатерія. Досить незвичайна істота, яка була вивчена через багато років після її виявлення в природі. Примітно те, що внутрішня будова гатерії дуже нагадує будову змії, крокодила, черепахи, риби і навіть мегалозавра, іхтіозавра і телеозавра, які давно вимерли. Складається враження, що природа хотіла створити щось грандіозне, але для цього їй не вистачило часу і з усіх складових елементів вона встигла створити лише ящірку. Ці рептилії є сучасниками динозаврів і живуть вони 100-200 років. Поширені на 13 невеликих скелястих островах в затоці Пленті. Раніше зустрічались по всій Новій Зеландії але були винищені завезеними хижаками.

Lamellibrachia. Можливо ви будете здивовані, але це не "квіти", а не що інше як черв’яки, які будують для себе вапняні трубочки. Трубочки вони використовують як укриття в разі виникнення небезпеки. На перший погляд черв’яки здаються дуже тендітними і беззахисними. Як же в такому випадку вони можуть жити близько 250 років? Відповідь на це запитання ось вже не перший рік шукають вчені.

Гренландський кит. Гренландський кит є справжнім гігантом Північного Льодовитого океану. Примітно також те, що ці кити ще й довгожителі. Вчені спостерігають за китом, який вже прожив 211 років і невідомо, скільки ще проживе. Це є рекордом довгожительства серед хребетних тварин.

Коі. Це досить дорога, штучно виведена порода коропів. В даний час в Японії існує багато різновидів коі, але за стандарт прийнято вважати лише чотирнадцять кольорових варіацій. Ціна однієї рибки може перевищувати не одну сотню доларів. Коі, якого звали Ганако прожив цілих 226 років і помер 7 липня 1977 року.

Arctica Islandica. Arctica Islandica є молюском, який живе у водах Арктики. Як ви думаєте, скільки може прожити такий молюск? Сто років? Двісті? А може 300? Аналіз мушель кількох зразків цього молюска, зібраних біля узбережжя Ісландії, показав максимальний вік у більш ніж 400 років.

Если вы только начинаете делать первые шаги в освоении профессии фотографа и хотите поскорее освоиться в технических вопросах и приступить к творчеству я рекомендую Вам canon eos 1100d kit купить. Отменное качество фото, простота использования и доступная цена.

Антарктична губка. Цей живий організм є унікальним у своєму віці. Антарктична губка – це довгожитель з довгожителів. Цілком можливо, що губки ростуть дуже повільно у зв’язку з низькими температурами. У них уповільнений метаболізм. Вчені виявили, що вік найстаршої антарктичної губки складає понад півтори тисячі років. Саме цим живим істотам належить рекорд довголіття у світі тварин.

Джерело: http://eco-live.com.ua