Ґібралтар - єдине місце в Європі де живуть мавпи

ЄДИНЕ МІСЦЕ В ЄВРОПІ, ДЕ ЖИВУТЬ МАВПИ

У Європі є лише одне єдине місце, де мешкають мавпи - це Ґібралтар (британська колонія на півдні Піренейського півострова). Ці специфічні мавпи отримали назву маготів, або магрібських макак. Однак макаки в Ґібралтарі не є корінними мешканцями. Їх сюди завезли в Х столітті маври, які контролювали тоді майже ввесь Піренейський півострів. З того часу мавпи дуже добре тут прижилися, і навіть їх популяція тут процвітає.

Цікавим є той факт, що ці мавпи були навіть на військовій службі британської корони.

Гібралтарська колонія маготів перебувала під опікою британської армії, і пізніше Гібралтарського полку з 1915 до 1991 рік, який ретельно керував колонією, і спочатку складалася з єдиною зграї. Один чиновник був призначений контролювати їх добробут, і їх харчування було фінансоване зі скарбниці самої королеви Великобританії. Інформація про народження нових мавп публікувалася в офіційній газеті, і кожне новонароджене дитинча називали своїм ім'ям. Нерідко їх називали на честь губернаторів, бригадних генералів і високопоставлених чиновників. Будь-яка хвора або травмована мавпа містилася в Королівську військово-морську лікарню і отримувала такий же догляд, як і рядовий армії. Після виведення військ британського гарнізону уряд Гібралтару взяв на себе відповідальність за подальшу долю мавп.

Єдине, що дошкуляє мавпам, так це товпища туристів, які так і мріють з ними фотографуватися. Однак подібні контакти з такою величезною кількістю людей є вкрай небажаними, і часто навіть руйнують їх соціальні групи. Не рідко навіть мають місце викрадення цих мавп з метою браконьєрства.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko