Гора Кіліманджаро

Гора Кіліманджаро — найвища точка Африки; її висота 5895 м. Назва «Кіліманджаро» на мові суахілі означає «виблискуюча гора». Кіліман­джаро розташована в Танзанії, поруч з кордоном Кенії, у Східній Африці.

Ця величезна гора з основою 100 км завдовшки і 75 км завширшки ви­глядає так вражаюче ще й тому, що стоїть відособлено, до неї не прими­кають гірські хребти, які могли б відвернути увагу від її красоти. Гора утворилася 2 млн років тому. Внаслідок вулканічної активності з надр землі безперервно вивергалися потоки лави, після виверження вулкана лава затвердівала, на неї накладався свіжий шар від подальшого вивер­ження. Таким чином, сьогодні Кіліманджаро складається з трьох вер­шин, які сформувалися в різні періоди вулканічної активності: центра­льна, найвища вершина — Кібо (5895 м); Мавензі (5355 м) знаходиться на сході, а Шира (4006 м) — на заході від неї. Купол Кібо вміщує кратер вулкана діаметром 2500 м і глибиною до 180 м. Всередині є кратер поменше, з жерла якого виділяються сірчасті гази.

Кібо — єдина з трьох вер­шин, яка знаходиться вище від лінії снігів: один край її льодовика з пів­ночі опускається в кратер, а інший сповзає з південного заходу до рівня 4500 м. Це найбільший льодовик в Африці.

Обменный сервис со множеством электронных валют, который постоянно пополняется новыми популярными электронными валютами, доступен обмен валют альфа банк.

На Кіліманджаро знаходиться кілька рослинних зон. Від підніжжя до висоти 1000 м — савани, до висоти 1800 м — плантації кави і бананів на місці зведених лісів, до 3100 м — гірська гілея з епіфітами і папоротями, до 4200 м — високогірна рослинність тропіків (парамос), до 4800 м — ксерофітні подушковидні злаки, далі — лавові поля. На вершинах знахо­дяться льодовики.

На сніговій лінії зустрічаються великі тварини, такі, як буйволи і леопарди.

Кожного року Кіліманджаро відвідують тисячі туристів. Одним з найвідоміших був американський письменник Е. Хемінгуей, який після своєї поїздки у 1938 р. написав оповідання «Сніги Кіліманджаро».

Розділ сайту: