ГОРИНЬ - річка в західній частині України

Горинь
     ГОРИНЬ - річка в західній частині України, що протікає в межах Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей. Це права притока річки Прип'ять, а тому належить до басейну Дніпра.Витікає Горинь неподалік селища Велика Горянка Кременецького району Тернопільської області на масиві Вороняки, та впадає в Прип'ять неподалік білоруського містечка Давид-Городок. Загальна довжина Горині 660 км. Не зважаючи на те, що річка тече ще й територією Білорусі, однак 95% довжини русла тече просторами України.
     Найбільшою притокою Горині є річка Случ (довжина 480 км). Найбільші міста, що лежать на Горині - Хмельниччина: Ямпіль, Ізяслав, Славута, Нетішин, Рівненщина: Острог, Оржів, Дубровиця, в білорусі: Столін, Давид-Городок.
     Річка вважається судноплавною від гирла до селища Оржів Рівненської області, тому здавна слугувала для сплаву лісу. Нелегальний видобуток бурштину на півночі Рівненської області спричинив суттєві негативні зміни в екосистемі річки та порушенні її водного балансу. Однак чарівні ландшафти захоплюють тут навіть найбільш вибагливих любителів мандрівок.

Природничо-географічне товариство

 

 
Ключові слова: