Клімат Антарктиди

Антарктида визначальним чином впливає на клімат Південної пів­кулі. Завдяки наявності поясу низького тиску навколо материка навко­лишні моря — найбільш штормові наземній кулі. На півночі від 60° пд. ш. переважають західні вітри, які часто досягають ураганної сили. Між 60° пд. ш. і берегом материка в основному дують східні вітри. Швидкість і повторюваність вітрів в Антарктиді не мають собі рівних у світі.

Клімат Антарктиди відрізняється дуже холодною зимою і менш холодним літом. Середні літні температури не підіймаються вище за точку замерзання води. Середня річна температура на Південному полюсі -50 °С. Найни­жча температура повітря, -89,2 °С, була зафіксована на радянській ста­нції Схід 21 липня 1983 р. Антарктида — це пустеля з середньою річною кількістю опадів менше за 100 мм. Розподіл опадів (головним чином сні­гу) на території континенту нерівномірний: від менш як 50 мм в центра­льній частині Східної Антарктиди до більш як 600 мм на півночі Антарк­тичного п-ова. Антарктида — материк найсильніших вітрів.

Погану сла­ву мають стічні вітри, що утворюються через охолоджування нижніх ша­рів повітря при взаємодії з льодовиковим покривом. У результаті нижні шари повітря стають більш щільними, ніж ті, що знаходяться вище; це зумовлює стікання щільного холодного повітря по поверхні льодовико­вого щита в напрямі узбережжя з послідовним наростанням швидкості руху. При перетині гірських ланцюгів і горбів швидкість вітру може дося­гати 320 км/год.

==========
Продажа натуральных кормов для кошек. Ассортимент кормов, лакомств, витаминов, диет для домашних животных. Все єто и не только в нашем магазине.

Розділ сайту: