Ключ до щастя та довголіття - відпочиваємо правильно!

Відпочиваємо правильноЖиття сучасної людини – суцільний стрес. Проблеми на роботі, домашні сварки, хвороби, щоденні рутинні та не завжди приємні справи. Ми щодня переживаємо, нервуємо, накопичуємо образи і негативні думки... І потім розуміємо, що вже не пам’ятаємо, коли востаннє нормально висипалися, із задоволенням відпочивали і просто раділи сонцю та хорошому дню.

Якщо вірити даним досліджень, зараз у кожної працюючої людини спостерігається дефіцит часу для відпочинку. В результаті накопичується втомлюваність, яка з часом починає діяти пригнічуюче, заважає зосередитись, викликає апатію і поганий настрій. На фоні емоціональної виснаженості організм починає погано протистояти вірусам та інфекціям, імунітет знижується, і в результаті виникають різноманітні захворювання: від неврозів до гіпертонії, від гастриту до постійних головних болей.

Щоб запобігти подібному, потрібно навчитися правильно відпочивати. Не обов’язково чекати відпустки, щоб як належить виспатися та набратися сил.

Сон – найпростіший та найдієвіший відпочинок. У сні нормалізуються всі функції організму, відбувається розслаблення всіх м’язів нервової системи. Для здорового та міцного сну намагайтеся не „прокручувати” в голові події дня, не обдумувати образи, не згадувати неприємності.

Сучасна втомлюваність виникає не настільки від великих фізичних навантажень, скільки від психологічних або моральних. Втомлюваність такого виду необхідно знімати за допомогою активних фізичних вправ: від звичайної зарядки до постійних спортивних тренувань. До того ж після занять спортом організм активно виділяє ендорфіни – гормони радості, які розносяться по всьому організму через кров і викликають стан приємного розслаблення та задоволення.

Похід у театр, кіно, на виставу, в музей – приємно відволікає від робочих буднів і чудовий спосіб відпочити та набратися сил. Нові враження особливо отримані в компанії рідних і друзів, дають заряд енергії та відчуття психологічного комфорту і повноти життя.

Під час вихідних організуйте „зміну декорацій”. Особливо у теплий період року, коли кожні вихідні можна влаштовувати собі міні-подорожі: сходити на рибалку, з’їздити на дачу, посидіти біля багаття. Все це допоможе відволіктися від повсякденності, набратися життєвих сил, позитивних емоцій.

Навчіться розслаблятися професійно. Знайдіть час і в середині робочого тижня влаштовуйте собі сеанс релаксації. Обирайте те, що вам більше подобається і від чого ви отримуєте задоволення. Можна просто посидіти у тиші або послухати спокійну музику чи спостерігати за акваріумними рибками, а можна просто зручно влаштуватися в улюбленому кріслі з книжкою та чашкою чаю.

І саме головне – потрібно навчатися правильно планувати свій робочий день щоб не накопичувати важливі справи і побутові турботи. Адже їх вирішення найсильніше виснажує людину морально і фізично. Правильно „навантажуйте” свій день, правильно відпочивайте і це стане вашим ключем до щастя та довголіття.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Розділ сайту: