Магелланові ліси

Магелланові лісиМагелланія і її величні ліси

Магелланові ліси - це найпівденніший лісовий масив на планеті, який розкинувся на крайньому півдні Південної Америки, а також на острові Вогняна Земля. Свою назву вони отримали від регіону в якому вони знаходяться - Магелланія, яка в свою чергу названа на честь легендарного мореплавця Фернана Магеллана, який першим серед європейців проплив цими місцями.
 
Загальна площа Магелланових лісів становить близько 150 тис.км². Вони розкинулися як на території Чілі, так і на території Аргентини. Їх особливістю є те, що це найпівденніші ліси нашої планети, які відносяться до типу субполярних лісів. Значну площу лісів займає так зване "криволісся" - це криві дерева, які сформувалися через постійний вплив холодних і дуже сильних вітрів, які буквально викривлюють стовбури дерев. На півночі Магелланових лісів знаходяться не менш відомі Маґелланові болота, які сформувалися через надмірну вологу (до 5 тисяч міліметрів опадів) та кам'янистим ґрунтом, який не взмозі вбирати в себе вологу. Взагалі, клімат цього регіону вологий морський, з прохолодним літом (близько +10° С), але м'якою зимою (близько 0° С).
 
Магелланові лісиСеред найбільш відомих мешканців Магелланових лісів є найменший на планеті представник оленів - пуду, а також відомий на ввесь світ магелланський дятел. На території Магелланових лісів в Аргентині і Чилі створено понад десяток національних парків і охоронюваних зон.
 
Магелланія - це географічна область на півдні Чілі та Аргентини, яка включає в себе острів Вогняна Земля та південну частину Патаґонії. Іноді її називають Чілійською Антарктидою, однак географічного відношення до полярного материка вона не має. Магелланія отримала свою назву на честь португальського мореплавця Фернана Маґеллана, який першим серед європейців сюди прибув на початку XVI століття. Нині західну частину Магелланії займає найпівденніша чилійська провінція (область) Маґальянес-Антарктіка-Чілена, що дослівно перекладається як "Магелланія-Чілійська-Антарктида". Її адміністративним центром є місто Пунта-Аренас - найпівденніше в світі місто, з населенням понад 100 тисяч осіб.