Моїсеєве чудо

Жовте море"МОЇСЕЄВЕ ЧУДО" НА ЖОВТОМУ МОРІ.

Жовте море - одне із чотирьох так званих "кольорових" морів на карті (разом із Чорним, Білим та Червоним), яке отримало свою назву не просто так, адже його води дійсно мають характерне жовтувате забарвлення через вплив однієї єдиної річки яка в нього впадає, а саме Хуанхе. Протікаючи в своїй середній течії Лесове плато, річка розчиняє породи, які надають їй відповідне "лесове" (жовтувате) забарвлення. Щороку виносячи в Жовте море до 2 мільярдів тонн порід, річка зафарбувала в такий колір не лише себе, але й море, в яке вона впадає (щоправда лише в прибережних районах).
 
Жовте море - це напівзамкнуте море Тихого океану, що належить до окраїнних морів. Загальна площа - 420 тисяч км². Максимальна глибина - 108 метрів, а солоність - 32-34‰. Омиває східні береги материкового Китаю та західні береги Корейського півострова. Море пролягає між 41-ю та 33-ю північними паралелями, тому там панує субтропічний клімат мусонного типу.
 
Доречі саме в Жовтому морі кілька разів на рік можна спостерігати унікальне природне явище, відоме як «Чудо Мойсея»: під час відливу між островами Чиндо і Модо, що належать Південній Кореї, вода як би розступається, і дно моря стає відкритим. По ньому можна спокійно пройтися з одного острова на інший. Острови розташовані на відстані трохи менше трьох кілометрів один від одного, а ширина коси, по якій можна пройтися становить близько 40 метрів. Щороку жителі обох островів влаштовують фестиваль, який дуже популярний серед туристів. Для місцевих мешканців та гостей фестивалю це ще й хороший привід назбирати морських делікатесів, які опинилися у природній пастці.