Мозамбіцька протока - надовша протока у світі

Мозамбіцька протокаНАЙДОВША ПРОТОКА У СВІТІ 

Як відомо, протокою називають частину водойми (здебільшого моря або океану), яка розділяє дві частини суходолу. Найширшою на планеті є протока Дрейка, яка протікає між островом Вогняна Земля та Антарктичним півостровом. Її довжина становить 830 кілометрів. Однак є ще одна протока-рекордсмен, яка не має собі рівних, але за іншим показником - довжиною.

Найдовшою протокою у світі є Мозамбіцька протока в Індійському океані, яка протікає між островом Мадагаскар і континентальною Африкою. Її довжина становить 1760 кілометрів. У найвужчому місці ширина протоки становить 419 кілометрів, а максимальна глибина - 3292 метри. Мозамбіцька протока відіграє важливе значення в міжнародних торгівельних морських шляхах, і займає 7 місце в світі за кількістю суден, які її перетинають. Найбільші острови - Коморські (Нзажідза, Ндзуані, Майотта, Мвалі), Європа, Нусі-Бе. В Мозамбіцьку протоку впадають дві великі африканські річки - Замбезі та Лімпопо. Країни, які мають вихід до протоки - Мозамбік, Мадагаскар, Комори. У південній частині протоку перетинає Південний тропік.

Цікавим є той факт, що саме у водах Мозамбіцької протоки було виявлено реліктовий вид риби - латимерію, яка вважалася вимерлою, і вивчення якої суттєво вплинуло на визначення еволюційного розвитку і значення риб.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko