Мюриц - найбільше озеро Німеччини

МюрицНАЙБІЛЬШЕ ОЗЕРО НІМЕЧЧИНИ

Саме таким буде озеро Мюриц, якщо рахувати з-поміж тих, які повністю розміщені на території країни, так як є і значні більші за площею, наприклад Боденське озеро, однак крім Німеччини, його береги ділять між собою також Швейцарія та Австрія. Тому саме Мюриц є найбільшим озером на території Німеччини.

МюрицВоно розташоване на теренах федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія за 95 кілометрів на північ від Берліна. Озеро належить до одного з наймолодших на території Європи, так як виникло в останній льодовиковий період (близько 10-14 тисяч років тому), а отже належить до озер льодовикового походження. Загальна площа озера складає 120 км², а максимальна глибина - до 31 метра. Однак середні глибини озера значно менші. Саме тому об'єм води в Мюриці незначний - близько 1 км³. Однак зовсім інша справа - це природа і органічний світ навколо озера, адже він унікальний. В 1990 році рішенням німецького уряду озеро було оголошено національним парком. Щоправда до меж національного парку ввійшли також і значно менші озера поблизу, адже озеро Мюнц є найбільшим серед цілої групи озер, які в німецькій гідрології названі Макленбурзьким поозер'ям, загальна площа якого становить 440 км². Площа парку на 65% вкрита лісами, на 12% озерами. Понад 8% становлять болота і 6% - луки та пасовища. Ландшафт цієї унікальної місцевості сформувався приблизно 15 000 років тому. Льодовикові відклади (морени) Померанії залишили за собою валуни, мульди, жолоби і численні відклади діяльності льодовика. Всього в парку знаходиться понад 100 великих і малих озер.

Назва озера Мюриц має зовсім не німецьке, а слов'янське походження. Саме слово "морце" перекладається як "маленьке море". Навколо озера розвинена туристична інфраструктура, так як дане місце користується попитом серед туристів з усієї Німеччини.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko