Національний парк Секвойя

Національний парк Секвойя знаходиться приблизно в 130 км. по шосе від Фресно, в Центральній Каліфорнії, а національний парк Редвуд - у прибережній зоні між містами Кресент-Сіті і Юрика; мальовниче приморське шосе йде уздовж самого краю парку.

   В даний час вічнозелена секвойя росте лише на вузькій смужці прибережної землі між горами Кламат в Південному Орегоні і затокою Монтерей в Північній Каліфорнії, а гігантська секвойя прикрашає схили гір Сьєрра-Невада. Кращі зразки вічнозеленої секвої ростуть в національному парку Редвуд на півночі каліфорнійського узбережжя, а найбільші гігантські секвої знаходяться в національному парку Секвойя в Центральній Каліфорнії.
   Викопні зразки говорять про те, що ці гігантські дерева існували вже в юрський період, між 208 і 144 мільйонами років тому, і тоді займали великі території в північній півкулі. Тепер вони ростуть в порівняно невеликому регіоні, що простягнувся на 450 км. від південного кінця Сьєрри-Невади в Каліфорнії на північ до гір Кламат в Південному Орегоні. Розміри цих лісів в даний час сильно скоротилися в результаті активної експлуатації. Мабуть, спочатку дерева покривали територію в 6131 кв.км., але в даний час їх набагато менше і вони, в основному, зустрічаються у двох охоронюваних місцях. Національний парк Редвуд, оголошений природною спадщиною, займає простір в 425 кв.км., а національний парк та біосферний заповідник Секвойя 1629 кв.км.
     Свадьба – это торжество, которое хочется запомнить на всю жизнь. Причем не только будущей семейной паре, но и многочисленным гостям. Для этого необходимо тщательно продумать все детали, приобрести нужные аксессуары, не забыть никого пригласить и решить еще множество других, но не менее важных вопросов, свадьба в Одессе подразумевает выполнение многих хлопотных дел, которые зачастую осуществлять своими силами проблематично.
   У національному парку Редвуд переважає вічнозелена секвоя, Sequoia sempervirens - найвище дерево, що росте нині на Землі. Звичайна висота дерев - 90 м, але одна з них витягнулося до 113 м. Дерева зустрічаються на звернених до моря схилах і в долинах гір берегового пояса, де вони практично щодня огортаються теплим морським туманом, що приносяться з Тихого океану. Стовбур укладений у товсту, волокнисту, малогорючу кору. Молоді деревця гілкуються по всій довжині, але з віком нижні гілки відпадають і вгорі формується зімкнутий полог. Він практично не пропускає світла до землі, у результаті підлісок розвинений досить слабо, оскільки тут можуть рости лише папороті та інші тіньолюбні рослини поряд з порослю секвої. Доросле дерево дає безліч насіння, але лише мала частина їх успішно проростає, а ті, які проросли, змушені боротися зі слабкою освітленістю. У природних умовах таке повільне відтворення було б цілком достатнім, тому що дерева можуть прожити 3000 років, але при більш активній експлуатації лісу молоді дерева з'являються недостатньо швидко, щоб компенсувати порубки.
   Національний парк Секвойя - основне сховище гігантської секвої, Sequoiadendron giganteum - ім'я, дане їй на честь вождя індіанців черокі Секвойя. Якщо вічнозелена секвойя може вважатися високим деревом у світі, то гігантська секвойя - найбільшим деревом, а по суті і найбільшим живим організмом. Гігантська секвойя може прожити до 4000 років, поступаючись за тривалістю життя тільки остистим соснам, які зустрічаються в посушливих горах Сьєрра-Невади: відомо, що деякі з них налічують 4900 років. Гігантська секвойя може вирости приблизно до 95 м, а діаметр її стовбура може коливатися від 5 до 11 м. Найбільшому з цих дерев, "Генералу Шерману", близько 4000 років, важить воно близько 2995796 кг.
   Ліси національних парків Секвойя і Редвуд можуть похвалитися і різноманітними тваринами, серед яких американський лось, олень вапіті, американський чорний ведмідь, бобер, білохвостий олень і олень-мул.

Джерело: http://nature.worldstreasure.com

Розділ сайту: