Найбільше болото у світі

БолотоБолота - це унікальні екосистеми на суходолі. Вони являють собою надмірно зволожені ділянки земної поверхні, у яких накопичується торф. Болота вкривають майже 3% площі всього суходолу, а їхнє глобальне значення величезне.
Власне в нашому товаристві вже колись був допис з такою назвою, і стосувався він величезного болота Судд, яке розкинулося в середній течії Нілу на території Південного Судану (Африка). Разом з тим ми наголошували на тому, що серед географів немає одностайної думки про те, яке ж болото можна вважати найбільшим в світі, адже на цей стратус є одразу три претенденти, одним із яких є болото Пантанал в Південній Америці.
Воно знаходиться в центральній частині континенту, і розкинулось на території Бразилії, Болівії та Парагваю. 90% його площі лежить саме на території Бразилії в межах штатів Мату-Ґросу. Як і будь-якого іншого великого болота, його площа напряму залежить від сезону, а отже в період максимального розливу (сезону дощів) вона становить майже 200 тис.км², а в сухий період скорочується до 55-60 тис.км². В сезон дощів Пантанал перетворюється на суцільне величезне озеро, яке через 2-3 тижні після закінчення дощів починає перетворюватися на справжнє болото.
 
Це низинне болото, яке сформувалося в межах низовини, яка має висоту лише 50-60 метрів над рівнем моря. Це один із найбагатших регіонів світу за різноманітністю тваринного і рослинного світу. Його екологічне значення для регіону настільки величезне, що болото Пантанал внесене до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут мешкає 720 видів птахів, 92 види ссавців, 46 видів рептилій, 300 видів риб, та понад 4000 видів рослин. Однак найбільше "багатство" болота - це його небезпечні мешканці - крокодили. Лише за приблизними оцінками екологів їх тут налічується до 32 мільйонів особин. Отже можна зробити висновок про те, що Пантанал - це болото, яке "кишить" крокодилами 
 
У вересні 2020 року екосистема болота сильно постраждала від найбільших лісових пожеж за всю історію. За оцінками експертів в ході пожеж було знищено майже 10% місцевої біоти. Однак місцева флора та фауна відроджуються, як і саме болото, аби й надалі бути справжньою скарбницею рослинного і тваринного світу континенту.

Джерело: Природничо-географічне товариство