Найглибший океан у світі

Океани багато в чому залишаються для нас загадкою. Ми навіть не знаємо віку океанів. Цілком можливо, що на перших етапах розвитку Землі океанів не існувало.

Сьогодні людина детально досліджує океанське дно, щоб краще їх вивчити. До глибини 3600 м. дно океанів покрите м’якими мулистими відкладеннями. Вони складаються з скелетів найдрібніших морських тварин. На глибинах, що перевищують 6 км., дно покрите дрібним червонуватим мулом, що має назву «червона глина». У склад червоної глини входять частинки скелетів тварин, залишки дрібних рослин і вулканічний попіл.

В даний час глибину океанів вимірюють, направляючи углиб звукові хвилі і приймаючи відображений сигнал. Для цього вимірюють час, за який звукова хвиля досягає дна і після віддзеркалення повертається; після цього величину часу ділять навпіл. Грунтуючись на цих вимірюваннях, ми досить добре уявляємо собі середню глибину різних океанів, а також найглибші місця в океанах.

 

А вот дом в деревне у озера - это просто рай... особенно в летнее время. Не описуемые впечатлания. У нас самые лучшие дома.

Найглибший – Тихий океан, його середня глибина 4 281 м. Услід йде Індійський океан з середньою глибиною 3 963 м. Потім Атлантичний океан з середньою глибиною 3 926 м. Для порівняння: Балтійське море має середню глибину всього 55 м!

На сьогоднішній день відоме найглибше місце в океанах – в районі Гуамських островів – 10 790 м. Інше найглибше місце розташоване в Атлантичному океані недалеко від Гуамських островів – тут глибина досягає 9 219 м. Ось такими глибокими і просторими можуть бути океанські безодні.

Джерело: cikave.org.ua

Розділ сайту: