Найвищі гори Європи

Гори ЄвропиГОРИ ЄВРОПИ

      В Західній Європі розміщена відносно невелика за площею, але досить висока гірська система - Альпи, які без перебільшенгя називають головними горами Європи. Саме тут знаходиться найвища точка Європи - гора Монблан (4807 метрів). Величні Альпійські гори є справжньою окрасою Європи. Вони слугують природним бар'єром між країнами. Альпи завоювали популярність як екологічний і гірськолижний курорт, і недарма — природа тут дивовижна, а види з висоти відкриваються просто неймовірні. Звичайно, гір у світі багато, але Альпійський хребет є, мабуть, одним із найбільш вражаючих серед них.
    В Альпах проживає на сьогодні близько 14 мільйонів осіб. Найбільше серед них австрійців, італійців та німців. Альпи розкинулися на території дев'яти держав - Швейцарії, Австрії, Італії, Німеччини, Франції, Словенії, Угорщини, Ліхтенштейну та Монако. Понад 63% площі Австрії вкривають Альпи, а Швейцарії - всі 90%. Найбільш чисельним містом в Альпах є Гренобль (Франція), де проживає 166 тисяч осіб.
     Як але зазначалося Альпи є найвищими горами у Європі. "А як де Ельбрус на Кавказі?" - запитаєте Ви? Вся справа в тому, що Кавказ не належить до Європи, так як межа між Європою та Азією пролягає значно північніше від Кавказу. Отже Монблан - найвища вершина Європи. Альпи - настільки популярна назва, що свої "Альпи" мають навіть Албанія, Японія, Нова Зеландія і навіть Місяць. Саме від назви цих гір походить слово "альпінізм" - вид спорту, що має за мету сходження на гірські вершини. Крім того на честь Альп названо тип гірської рослинності та молоду епоху горотворення, яка триває й досі (Альпійська складчастість).
     Альпи є абсолютним лідером за кількістю проведених тут зимових олімпіад. Майже половина всіх зимових олімпійських ігор відбулася в різних куточках цих прекрасних гір: 1924 рік - Шамоні (Франція), 1928 рік - Санкт-Моріц (Австрія), 1936 рік - Гарміш-Партенкірхен (Німеччина), 1948 рік - Санкт-Моріц (Австрія), 1956 рік - Кортіна-д'Ампеццо (Італія), 1964 рік - Інсбрук (Австрія), 1968 рік - Гренобль (Франція), 1976 рік - також Інсбрук (Австрія), 1992 рік - Альбервіль (Франція), 2006 рік - Турін (Італія). Пройдуть в Альпах і зимові олімпійські ігри 2026 року в Кортіна-д'Ампеццо (Італія).

Природничо-географічне товариство