Небезпека нового астероїда для Землі

Дослідники NASA, які використовують у своїй роботі 70-метровий радар, розташований в Каліфорнії, висловили свої побоювання щодо астероїда діаметром 2 кілометри, який 23 грудня повинен розминутися з нашою планетою.

На думку астрономів, цей астероїд є «пріоритетним» у переліку небесних тіл, які загрожують нашій планеті зіткненням, оскільки «пряме попадання» цього гіганта здатне вмить зруйнувати цілий континент, інформує cikave.org.ua.

Як вважають вчені, гігантська скеля, яка має позначення 2003 SD220, на цей раз все-таки повинна пролетіти повз, проте, згідно з даними наукового порталу Idea Girl Severe Storm Predictions, тяжіння цього астероїда буде достатнім для того, щоб привести до катастрофічних наслідків.

За інформацією іншого джерела, наближення 2003 SD220 може призвести до підвищеної вулканічної активності, а також спровокувати цілий ряд землетрусів 2 січня, наслідком яких стане загибель мільйонів людей.

При цьому командою фахівців NASA і співробітниками обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко продовжується ведення радіолокаційних спостережень за мега-астероїдом. За словами вчених, 2003 SD220 є лише одним з 17 найбільш небезпечних для земної кулі астероїдів.

Як повідомили в одному з агентств, спостереження вчених в довгостроковій перспективі допоможуть відповісти на фундаментальні питання, які стосуються існуючого розмаїття астероїдів, а також їх структури і походження.

Результати попередніх таких спостережень привели до численних важливих відкриттів, до числа яких відноситься виявлення зміни в швидкості обертання астероїдів у зв’язку з температурними змінами. Також у доповіді NASA зазначається, що астрономи змогли дізнатися траєкторії польоту 2/3 астероїдів, які вважаються небезпечними для Землі.

Розділ сайту: