Нільський крокодил

Нільський крокодилГОЛОВНИЙ ХИЖАК НІЛУ 

Нільський крокодил - найбільший і наймасивніший плазун Африки, який здавна наганяв жах на мандрівників та купців, що зупинялися біля водойм Східної Африки для перепочинку. Більшість зоологів вважають саме цей вид крокодилів найбільшим у світі. Його довжина може сягати 9 метрів, а маса до 1500 кілограмів. Принаймні саме такі параметри мав крокодил, що був виловлений в Уганді в 1994 році. Це змусило переглянути вчених твердження про те, що нільський крокодил менший за гребінчастого, і породило багато дискусій. Ще більше суперечок в кликає середня тривалість життя цієї рептилії. В неволі нільський крокодил прожив не більше 72 років, однак місцеві африканські аборигени стверджували, що бачили одного і того ж крокодила цього виду кілька поколінь їх предків. Це означає що вони у дикій природі можуть жити до 100 років, а можливо й більше. 
Нільські крокодили ведуть напівводний спосіб життя. На берег водойм вони виходять лише для пошуку здобичі та розмноження. Самка нільського крокодила відкладає у теплий пісок від 20 до 50 яєць, зовнішня оболонка яких містить вапно. Вона протягом нетривалого часу зберігає турботу про потомство, зокрема обірагають кладку від дрібних тварин та виколупує вилуплених із яєць малих тварин. 
Нільські крокодили, як і будь-які інші представники свого ряду є хижаками. Підстерігаючи здобич, крокодили ховаються під водою (виставляють на поверхню води лише очі та ніздрі). Полюють на риб, птахів, ссавців, інших плазунів. Головним природним ворогом є людина. Саме вона за останні 500 років винищила 85% їхньої популяції. Саме тому нільський крокодил віднесений до Міжнародної Червоної Книги.