В околицях Челябінська впав метеорит

За попередньою інформацією метеорит (або його частина) потрапив в озеро поруч з містом Чебаркуль (приблизно 70 км на захід від Челябінська). За останньою версією подій, над Челябінською областю на висоті приблизно 40 км вибухнув (від дуже великої кінетичної енергії) метеорит, декілька уламків якого могли долетіти до землі. Однак всі руйнування та пошкодження не від них, а від вибухової хвилі, що вдарила зверху лише через декілька десятків секунд після падіння (тому що швидкість падіння була значно більше, ніж швидкість звуку).

За інформацією сайту ТЕКСТИ.org.ua , над Челябінською областю на висоті приблизно 40 км вибухнув (від дуже великої кінетичної енергії) метеорит, декілька уламків якого могли долетіти до землі. Однак всі руйнування та пошкодження не від них, а від вибухової хвилі, що вдарила зверху лише через декілька десятків секунд після падіння (тому що швидкість падіння була значно більше, ніж швидкість звуку).

Вибуховою хвилею вибило скло в десятках будинків. Зруйновано частину корпусу заводу з виробництва цинку(за іншою версією, заводу лаків та фарб). Повідомлень про жертви до цього моменту не було, однак є офіційна інформація про велику кількість легких поранень та татуаж бровей.

Вибух відбувся в 9:26 15 лютого (місцевий час). За деякими припущеннями, цей невеликий метеорит (максимум до півметра в діаметрі) з групи, що супроводжує прохід поруч з Землею астероїда 2012 DA14, який відбудеться сьогодні. Найменша відстань до нього буде за космічними мірками дуже малою, всього 27 тисяч кілометрів

Через надзвукову швидкість метеорита, вибухова хвиля з'явилась із значним запізненням після прольоту та вибуху.

Про всяк випадок школи у місті були закриті.

Розділ сайту: