Великий піст 2013

Піст, великий піст 2013     У цьому році він триватиме з 18 березня по 5 травня - це найбільш світлий час для роздумів над своїм життям, молитв і покаяння. Так, саме покаяння є головною фінішної точкою посту, коли людина стає здатний визнати свої гріхи перед Господом.

     У православному календарі саме Великий піст є одним з найбільш трагічних подій. Щороку його дотримуються близько 40 днів - в пам'ять про сорокаденний піст Христа в пустелі. У цей весняний час людина здатна почути свою душу, стати спокійніше, гармонійніше, чистіше і світліше.

     Великий піст 2013 - це період духовної та фізичної підготовки до самого урочистого свята в християнстві - Великодня. У цей час ми повинні приділяти багато часу молитві і спілкування з Богом і собою. Крім того, потрібно дотримуватися певного режиму харчування, адже людина є те, що вона їсть.

     У передостанню неділю перед Великим постом, 10 березня, розпочався Тиждень мясопустний, присвячений Страшному суду та гріхопадіння Адама і Єви. В цей день в останній дозволено вживати в їжу м'ясо.

     А ось 11 березня почалася сирна седмиця, більш відома нам як Масниця. Правда, про млинці з м'ясом варто забути - цей продукт вже є не дозволений. Завершиться святкування сьогодні, 17 березня, у день Прощена неділя.

     Великий піст складається з шести седьмиц і суворої сьомий Страсного седьмиці.

     Великий піст почнеться 18 березня з Чистого понеділка. Перша седмиця називається «Федоровим тижнем» - прийнято згадувати всіх захисників православної віри. На другому тижні шанують пам'ять святителя Григорія Палами. Третя седмиця - Хрестопоклонна, а під час четвертої згадують богослова Іоанна Лествичника. На п'ятому тижні шанують пам'ять преподобної Марії Єгипетської, покровительки тих жінок. Шостий тиждень ознаменований Вербною неділею - днем входу Господнього в Єрусалим. Далі починається Страсна седмиця - найсуворіший тиждень Великого посту перед Великоднем. На останньому тижні потрібно строго дотримуватися посту, причаститися, покаятися.

Великий піст 2013: харчування

     Під час посту варто ходити в церкву, молитися і харчуватися правильно. В перший і останній тиждень дотримуйся особливо суворого посту.

В понеділок, середу і п'ятницю один раз в день харчуйся холодною їжею без масла.

У вівторок і четвер один раз в день їж гарячу їжу без масла.

В суботу і неділю два рази в день можна вживати їжу з маслом і виноградне вино (крім суботи Страсного седьмицы).

У Велику п'ятницю (3 травня) дозволено пити тільки воду.

У Велику суботу (4 травня) також бажано відмовитися від їжі або харчуватися дуже скромно.

В Благовіщення (7 квітня) і Вербну неділю 28 квітня) можна вживати в їжу рибу.

В Лазареву суботу (27 квітня) не можна вживати рибу, але дозволено їсти ікру.

У великі свята, дні вшанування святих, також дозволено наступне:

По понеділках, вівторках і четвергах їсти гарячу їжу з рослинним маслом. А ось по середах і п'ятницях від масла потрібно відмовитися, замінивши його вином.

Великий піст 2013 потрібно дотримуватися тільки тоді, коли ви впевнені в собі і готові почути свою душу. Ведіть себе гідно, працюйте над собою і зустріньте Великдень новою, чистою, гармонійною людиною.

Першодрук: http://www.potencial.org.ua