День хіміка

Рівне АзотДень хіміка - представники цієї цікавої професії в 2013 році можуть відзначають 26 травня. Традиції цього свята передають вже декілька поколінь хіміків, які незмінно відзначають його з моменту присвоєння першому елементу періодичної системи Менделєєва номера 1. Цим елементом був водень. Дана епохальна подія здійсьнила величезний вплив на подальший розвиток багатьох наук, сфер діяльності людини, тому непряме відношення до цього дня має кожна людина.

Для міста Рівне це не просто свято.. адже напевне, кожна третя родина міста (це не статистика), і особисто моя, пов'язана з цим святом. Адже один з головних гігантів нашого міста це Рівне-АЗОТ. Я сам віріс на мікрорайоні Ювілейний (мікрорайон Хіміків), тато працював на заводі як і більшість родичів. А тому це свято для нашого міста особливе.

 

Основною продукцією ВАТ „Рівнеазот" є:
- Мінеральні добрива
- Аміак рідкий
- Вода аміачна
- Аміачна селітра
- Вапняково-аміачна селітра
- Продукти органічного синтезу
- Адипінова кислота
- Циклогексанон
- Очищені нижчі дикарбонові кислоти
- Масло ОПАК
Інша продукція:
- Кислота азотна неконцентрована
- Вуглекислота
- Сухий лід
- Кисень технічний
- Азот рідкий

Підприємство засноване в 1965 році. Виробництво першої продукції, аміаку синтетичного, розпочато в 1969 році. За роки свого існування воно пройшло складний шлях розвитку від невеликого заводу азотних добрив до гіганта хімічної індустрії України. Тепер це - єдиний виробник мінеральних добрив і адипінової кислоти в західних регіонах України. Основними критеріями його розвитку є розширення і оновлення виробничих потужностей і впровадження у виробництво нової техніки та нових технологій.

Отже... шановні "Хіміки"-  як прийнято говорити у нас у місті, прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята !!! 

Ключові слова: