Як метеорологи передбачають погоду?

Поняття «погода» включає всі стани атмосфери такі, як холодне, тепле, сухе, вологе, сонячне, хмарне, вітрове, тихе. Погода міняється щодня, а все, що відбувається протягом року називається «кліматом». На погоду впливають різні чинники, але найголовніший – Сонце.

Сонячне тепло випаровує воду і зігріває повітря, в результаті чого висхідні потоки теплого повітря піднімають водяні пари в небо. Там повітря остиває і пари конденсуються в дощ. Це може відбуватися поступово або швидко. При різкій зміні погоди бувають бурі. У Англії є близько 200 пунктів, які реєструюють погоду, приблизно стільки ж є на території решти всієї Європи. Окрім цього, «кораблі погоди», розташовано в Атлантиці, а також спеціальні літаки, що несуть чергування, стежать за змінами погоди. Прогноз погоди складають на підставі цих повідомлень і інших метеорологічних даних.

Карти, які вивчають фахівці з погоди, можуть повідомити їм різну інформацію: райони з однаковим тиском, ділянки з однаковою температурою, напрям вітру, хмарність або чисте небо, дощ або сніг, кількість випавшого дощу, райони з підвищеним або пониженим тиском. Метеорологи, вивчаючи карту, можуть передбачити, що можна чекати за даних умов атмосфери. Вони знають, що низький тиск означає сильні вітри із-за переміщення холодного повітря на зміну теплому. Високий тиск означає гарну погоду. У Північній півкулі вітри в районах з високим тиском дмуть за годинниковою стрілкою. При низькому тиску – проти годинникової стрілки. Тобто навіть напрям вітру можна передбачити.

Знаючи всі ці деталі, а також маючи повідомлення про погоду з багатьох районів країни, метеоролог добре представляє, яка погода очікується в певному районі!

За матеріалами сайту Цікаве із світу науки

Розділ сайту: