Сніг в тропіках ?!

пальми під снігом, сніг в тропіках    
     Чи буває сніг та заморозки у тропіках? Виявляється, що буває – дуже рідко в різних куточках тропічної зони завдяки потужному прориву холодних повітряних мас випадають рясні снігопади, а температура знижується до екстремально низьких для тропіків значень. Так, у лютому 2009 року небувалі холоди нагрянули на Гвінею – вперше в історії метеоспостережень температура повітря в тропіках опустилася до +1.4 ?С. До цього мінімальною зафіксованою температурою в Гвінеї було +12 ?С.

     Наприкінці січня 2000 року на півночі саудівської Аравії випав сніг. Хвиля холоду прокотилася протягом декількох днів по всій території Близького і Середнього Сходу, сніг випав в Саудівській Аравії, Йорданії та Ізраїлі. Деякі частини регіону були вкриті тонким шаром снігу, який протримався декілька годин. У лютому 2005 року курортну зону Маналі на півночі Індії завалили тонни снігу. Це був перший випадок за останні 25 років. Багато приїжджих туристів ніколи не бачили снігу і бавилися у сніжки.

     У лютому 1991 року на північному заході Сахари, в Бешарі, випав сніг. Це надзвичайно рідкісне явище було обумовлене вторгненням холодного повітря з Європи.

     Сильний сніговий буран пройшов 11 грудня 1997 року на північ від мексиканської столиці, де від холоду загинуло більше 20 чоловік, які не знали, що таке сніг і як з ним боротися. У місті Гвадалахарі, де такі опади не спостерігалися з 1881 року, сніговий покрив склав 40 см.

 

Розділ сайту: