Новий температурний рекорд

Українська антарктична станція "Академік вернадський" Вчені відкрили найхолодніше місце на Землі – в Антарктиді, де температура падає нижче 91 градуса за Цельсієм. Воно розташоване на антарктичному гірському хребті.

Відкриття було зроблено американськими дослідниками Національного центру даних по снігу і льоду за допомогою супутників та інших методів вимірювання температури в Антарктиді.

Місце, де температура досягає -91,2 градуса за Цельсієм, розташоване в області гори Купол Фудзі, висота якої сягає 3,7 км. При такій температурі очі, ніс і легені людини замерзають за лічені хвилини. Це тому, що температура на 13 градусів нижча точки (-78,5 градуса за Цельсієм), при якій вуглекислий газ перетворюється з газу в сухий лід.

Нагадаємо, до цього часу рекорд найнижчої температури повітря на Землі -89,2 градуса за Цельсієм був зафіксований взимку 1983 на дослідницькій станції Схід, теж в Антарктиді.

Однак дослідники стверджують, що є, ймовірно, ще більш холодні місця, так як супутники виводять середню температуру на квадратний кілометр. Вони також підкреслили, що найнижчі температури були зафіксовані під час ясних сухих періодів.

Вне зависимости от температуры окружающей среды - москва такси эконом всегда к вашим услугам.

Купол Фудзі або Купол Валькірія в Антарктиді – це друга найвища вершина і одне з найхолодніших місць на Землі в середньому. Температура тут практично ніколи не піднімається вище -30 градусів за Цельсієм навіть влітку.

Джерело: http://cikave.org.ua

Ключові слова: