Одне із семи чудес Миколаївщини

МиколаївщинаОДНЕ ІЗ СЕМИ ЧУДЕС МИКОЛАЇВЩИНИ

Вже понад 23 роки на степових просторах Миколаївщини розкинулося одне із семи чудес цього півдннноукраїнського краю, яке називається "Єланецький степ". Цей природній парк було створено в 1996 році на просторах в понад 1,6 тисяч гектарів неподалік від селища Єланець Миколаївської області.

Заповідник створений з метою збереження та відтворення степових природних комплексів Південної України. Він був організований для охорони найбільшої у Північно-Західному Причорномор'ї ділянки цілинного степу, і є першим і, поки що, єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні. Його мета — збереження та відновлення типчаково-ковилового степу, не представленого на інших заповідних територіях України. Діє екологічна стежка, яка має загальну довжину 1,2 кілометри. Як правило вона діє з початку квітня по кінець жовтня.

Особливу цінність має вольєр парку, де утримуються бізони, косулі та коні Пржевальського. Національний парк має мальовничі степові краєвиди, і первісну недоторкану степову природу, яка не змінилася з стародавніх часів. Це справді ж одне із семи чудес Миколаївщині, яке обов'язково слід відвідати!

Джерело: Kostyantyn Khimichenko