Парк Крюгера

Парк КрюгераПарк Крюгера - природна перлина Піденної Африки

Національний парк Крюгера, або заповідник Big Five («Велика п'ятірка»), є найбільшим та найстарішим сафарі-парком у Південній Африці, що охоплює 19 000 км². Парк займає територію двох із дев'яти провінцій Південної Африки - Лімпопо та Мпумаланга. Схід заповідника знаходиться біля Мозамбіку, а його північний кордон утворений річкою Лімпопо та державами Південна Африка та Зімбабве.
Сафарі-парк перетинають кілька великих річок. До них належать Літаба, Лімпопо, Сабі та Умгвенья («Крокодилова річка»). Пейзаж складають рівнини, над якими іноді піднімається гірським масивом Лебомбо, що проходить із півночі на південь уздовж кордону з Мозамбіком. Більша частина парку має висоту 260 - 440 метрів над рівнем моря. Величезна територія заповідника є "домівкою" для більш ніж 147 видів ссавців, 114 видів рептилій, 51 виду змій, 49 видів риб та 508 великих видів птахів, які більше ніде не зустрічаються, крім цих місць.
Через величезний простір деякі види тварин віддають перевагу певним районам. У кожному із них рослинність відрізняється. В північних областях відвідувачі можуть знайти шаблерогу антилопу, драговину, канну звичайну та саванного слона, а в південних та центральних — рівнинну зебру, південного жирафу та носорога. Буйволи поширені у північних та центральних районах сафарі-парку. Гіпопотамів можна зустріти майже у всіх річках і великих басейнах з постійним водотоком.
Великі хижаки, у тому числі леопард, лев, гепард та дикі собаки, поширені по всьому заповіднику, але найчастіше зустрічаються поблизу великих популяцій різної дичини. Незважаючи на те, що в регіоні можна виявити як чепрачних, так і смугастих шакалів, найчастіше зустрічаються саме перші. Великі лисиці воліють відкриті рівнини на північ від річки Летаба.
Також національний парк Крюгера є домівкою для всіх п'яти видів приматів, що зустрічаються у Південній Африці. Найпоширеніші - павіани та зелені мавпи. У постійних річках, на берегах великих басейнів та гребель регулярно зустрічаються нільські крокодили. Відвідувачі також можуть спостерігати за різними видами черепах (чорнобрюха та болотяна), які іноді з'являються у воді. З 51 виду змій найбільш небезпечними для людини є чорні мамби, мозамбікські кобри, що плюються отрутою, африканські гадюки і деревні пітони.
У парку Крюгера гніздяться кілька видів птахів. До них відносяться: бойові орли, африканські дрохви, кафрські рогаті ворони та фігляри. З 6 видів стерв'ятників у парку найчастіше зустрічаються африканські вухасті грифи, бурі стерв'ятники та африканські грифи. Влітку спостерігачі за птахами часто помічають сріблястих орлів, що ширяють над головами.

Природничо-географічне товариство