Перед зливою 11 липня 2017 року

Вчора перед зливою, яка за короткий термін у нашому місті вилила майже півмісячну норму опадів, багато хто спостерігав досить незвичні хмари.

1 2 3

4 5 6

Ну а що було потім, вже багато хто бачив на фото та відео. Система водовідведення фізично не могла пропустити таку кількість води.

Мені стало цікаво, як і багатьом іншим, що ж це таке було? З цим запитанням я звернувся до наших синоптиків і Катерина Лешундак надала вичерпну відповідь на це запитання, та навіть проконсультувала з прогнозом погоди на завтра, 13 липня. Тож читаємо:

Двоопуклі хмари або вим'яподібні хмари (Lenticular mammatus, Mammatus cloud) - рідкісне метеорологічне явище (за десятки років може спостерігатися 1-2 рази). Свідчать про настання сильної бурі, урагану, грози і навіть торнадо.

(фото 1-2) Хмари називаються "Mammatus", тому що висячи мішки нагадують молочні залози (наприклад, вим'я корови). Знаходяться частіше на рівні купчасто-дощових хмар, можуть відноситися до різновиду Cumulonimbus incus. Хмари як би осідаючи на них зверху, роблять дири, з яких і виходить "вим'я".

Можуть бути різнобарвними та напівпрозорими, гладкими та рваними, однакового та різного розміру. Складаються частіше з чистого льоду, або з сумішшю рідкої води. На відміну від більшості інших видів хмар, ці можуть залишатися в нерухомому стані від 10 до 15 хвилин.

Мають специфічну чарункову або сумчасту структуру. Зустрічаються рідко, у тропічних широтах і пов'язані з утворенням тропічних циклонів. Чарунко мають розмір близько 0,5 км, а уся хмара може тянутися до 1-3 км.

(фото 3-5) Внизу потужних хмарних скупчень Cb нерідко утворюються  хмарні вали (їх ще називають грозовими), проходження яких, як правило, супроводжується шквальними вітрами, зливами і грозами. Вершини Cb на великій висоті розтікаються, гублять свою округлу форму і набувають форму ковадла з волокнистою або перистою структурою. Під купчасто-дощовими хмарами випадають зливи, град, крупа тощо. Часто під цими хмарами бувають видимі смуги падіння.

Завтра, 13 липня 2017 року, збережеться нестійкий характер погоди. Завтра через територію Рівненщини буде проходити атмосферний фронт, який принесе короткочасні грозові дощі, в денні години місцями сильні дощі, подекуди з градом. Вночі та вранці видимість буде погіршувати слабкий туман 500 – 1000м. Вітер південно-західний 7-12 м/с, місцями пориви та шквали сягатимуть 17-22 м/с. Температура повітря дещо знизиться і становитиме  вночі 12-17º тепла, вдень 18-23 º тепла.

Розділ сайту: