Перша допомога при перегріванні: тепловому та сонячному ударах

Тепловий і сонячний удариТепловий і сонячний удари

Перша допомога при перегріванні: тепловому та сонячному ударах.

     Тепловий і сонячний удари — це патологічні стани, що супроводжуються сильним головним болем, головокружінням, загальною слабкістю, зблідненням, сповільненням рухів. Можливі нудота, блювання, короткочасна втрата свідомості, підвищення тем­ператури тіла до +40 - +41°С. При подальшому впливі високої температури шкіра обличчя й губ синіє, посилюється задишка. Пульс стає слабким і може зовсім зникну­ти. З'являються занепокоєння, марення, галюцинації та судороги. Якщо у людини з'явились ознаки перегрівання, необхідно одразу ж викликати лікаря.

     Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно покласти у прохолодне місце, піді­йняти її голову, розстебнути одяг. Для збільшення тепловіддачі на лоб покласти холо­дний компрес і змочити одяг водою. Якщо людина не знепритомніла, корисно дати їй міцний холодний чай, холодну воду. Дуже ефективним засобом є прохолодна ванна і нашатирний спирт під ніс. У випадку зупинки дихання і серцевої діяльності необхідно до прибуття лікаря почати зовнішній масаж серця і штучну вентиляцію легень.

     Щоб уникнути теплового і сонячного удару, не слід пере­гріватись, зменшити фізичні навантаження, не витрачати води і солей з організму, влітку носити головний убір, пере­важно білого кольору, відпочивайти у тіні.. У спекотну погоду слід збільшувати в добовому раціоні кіль­кість води і солі, не рекомендується їсти жирну, висококалорійну їжу.

     Рівненський обласний центр з гідрометеорології бажає Вам безболісно пережити цю нестерпну спеку.

 

Розділ сайту: