Погодні підсумки серпня у Рівному

Рівненщина  Середня місячна температура повітря була 22º тепла, що  на 3 градуси вище норми. Мінімальна температура повітря серпня становила 9°. Максимальна температура була 36-37°. Опадів на АМСЦ Рівне випало 41мм (71% від норми), Метоостанція Дубно 50мм (85% від норми), Метеостанція Сарни 38мм  (59% від норми).

Погодні умови серпня визначали в основному циклони (переважно з північного заходу та півдня ) і атмосферні фронти різної інтенсивності, що чергувалися з антициклонами та розмитими баричними полями. Спостерігалися грози (переважно в першу та останню декаду місяця), шквали та посилення вітру до 15-17м/с, проходили слабкі, помірні та значні дощі. 

Найактивнішими атмосферні процеси були 7-8, 26-27 та 30 серпня : 

7-8 серпня погодні умови формувалися під впливом меридіонально витягнутої улоговини північного циклону з центром над Швецією. Холодний фронтальний розділ, що повільно переміщувався в північно-східному напрямку обумовив впродовж 7 серпня  випадіння  слабких, помірних і значних дощів та слабкого дощу  вночі 8 серпня.  В нічні години  7 серпня на АМСЦ Рівне, МДубно та МСарни спостерігалися грози, на МДубно пройшов значний дощ (27мм)

26-27 серпня погода формувалася під впливом циклону з центром над півднем Норвегії та атмосферних фронтів, що переміщувалися з південного заходу Європи. Тепле повітря субтропічного походження, що надходило з Балканського півострова обумовило підвищення температури. Пройшли невеликі та помірні короткочасні дощі. Спостерігалися грози: вдень 26 серпня на МСарни, вночі 27 серпня на АМСЦ Рівне та МДубно, вдень 27 серпня на МСарни.  

30 серпня погоду обумовив циклон з центром над територією Білорусі та малорухомий фронтальний розділ тропічної фронтальної системи. Вночі на МДубно спостерігалася гроза та шквал 16м/с, пройшов слабкий дощ, на решті території опадів не було. Вдень пройшли невеликі та помірні дощі, на АМСЦ Рівне, МДубно, МСарни спостерігалися грози.

За даними Рівненського гідрометцентру.