Православні християни 7 січня святкують Різдво Христове

 

З 6 на 7 січня православний світ зустрічає Різдво Христове - народження Ісуса

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Достовірна дата народження Ісуса Христа невідома, а в Біблії не згадується ні день, ні рік, коли саме на світ з'явився син Божий.

Православні християни святкують Різдво 7 січня. Невід'ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи новину - народження Божого сина.

З початком Різдва вже можна було вживати скоромне. Власне до цього свята в кожному господарстві кололи свиней, щоб наготувати різноманітних м'ясних страв. За правило було приходити один до одного в гості, щоправда, до обіду намагалися не відвідувати сусідів, особливо це стосувалося жіночої статі. Якщо жінка чи дівчина першою заходила в хату, то неодмінно "приносила лихо", а тому, запримітивши "небажаних гостей", замикали двері. Коли ж оселю до обіду відвідував хлопець або чоловік, то його намагалися почастувати.

Відтак по полудню старші люди збиралися в гурти, а молодь починала колядувати (в деяких регіонах колядники водили свої ватаги навіть напередодні — пізнього свят-вечора).

Вважалося, чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік. Господарі намагалися щедро їх нагородити. Отримані продукти і гроші молодь віддавала на "великі вечорниці", які справляли 8 січня.

Ключові слова: