Рельєф України

рельєф України

10 цікавих фактів про рельєф України
1. Найвища точка України - гора Говерла (2061 метр), яка є найвищою точкою Українських Карпат. Розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей на масиві Чорногора. 
2. Гори займають 5% території України, зокрема 4% - Карпати, та близько 1% - Кримські гори. Обидва гірських масиви належать до Альпійсько-Гімалайського поясу складчастості, і належать до гір, що формуються. 
3. Гора Берда є найвищою точкою рівнинної території України. Вона розташована на Хотинській височині на півночі Чернівецької області, і має висоту 515 метрів. 
4. Рівнини займають 95% території України, зокрема низовини - близько 60%, і височини - близько 35%. Простіше кажучи у рельєфі України переважають саме низовини, найбільші із яких розташовані на Лівобережжі Дніпра та на півдні України. 
5. Найбільша низовина - Придніпровська, яка займає 22.5% території України, і простягається від півночі Чернігівщини, до міста Дніпро. Приблизно стільки ж території України вкриває Причорноморська низовина, яка простягається від гирла Дунаю до Приазов'я вздовж узбережжя Чорного моря. 
6. Найбільша височина України - Подільська, яка вкриває 11% території України. Її найвища точка - гора Камула, що має висоту 471 метр. 
7. В Україні Придніпровською є не лише низовина, але й височина. Якщо Придніпровська низовина розташована на східному березі Дніпра, то Придніпровська височина - на західному його березі. Вона займає понад 7% території України. Саме на ній беруть початок такі річки як Рось, Гнилий Тікич, Гірський Тікич, Тетерів. 
8. Бельмак-Могила - це найвища точка не лише Приазовської височини, але й найвищий виступ Українського Кристалічного щита - найбільшої тектонічної структури у межах України. Вона має висоту 324 метри, розташована в східній частині Запорізької області, і є найвищою точкою всієї степової України та всього українського Лівобережжя. 
9. Найнижча точка на суходолі на території України - це берег Куяльницького лиману на Одещині. Відмітка цього місця -5 метрів нижче рівня моря. Найглибшою природною впадиною на суходолі на території України є улоговина озера Світязь у Волинській області, яка має заглиблення на 61 метр. До того ж це найглибше озеро України, яке належить до групи Шацьких озер, і є найбільшим серед них за площею. 
10. Середня висота території України над рівнем моря становить 255 метрів. Це не дуже багато. Для порівняння середня висота Румунії - 1440, Польщі - 320, а Молдови - 305 метрів.
 
 
Ключові слова: