Різдвяні ворожіння

Ворожіння на півні

У будинку на підлогу сипали зерно, клали шматочок глини, наливали в блюдце воду, поруч ставили дзеркало. Впускали півня і стежили за ним. Якщо він клював зерно - бути дівчині за багатим, якщо підходив до глини - не минути біди, пив воду - чоловік виявиться п'яницею, якщо ж підходив до дзеркала - наречений виявиться безпутнім гультіпакою.

Ворожіння на мисці з водою

В блюдце, або неглибоку миску, наливали воду. Миску залишали на ганку на всю новорічну ніч. Вранці роздивлялися: лід здибився - рік буде добрим, лід застиг - рік буде спокійним, лід застиг хвилями - буде і горе, і щастя; а якщо вода вимерзла - рік буде поганим.

Ворожіння на оберемку дров

В Англії з настанням темряви дівчина відправлялася до дровітні і приносила додому оберемок дров. Вранці їх перераховували: якщо число виявлялося парним, в наступаючому році належало справити весілля, якщо непарне - весілля відкладалося.

Сидіння в Різдвяній кімнаті

А ось як про майбутню дружину ворожать хлопці в Норвегії. У різдвяний святвечір ворожбита замикають в темній кімнаті, зав'язавши йому очі косинкою. Пізно ввечері його виводять і саджають за стіл, на якому стоять 3 чашки - з пивом, з молоком і з водою. Очі розв'язують і залишають його одного. Молода людина вимовляє заклинання, подібно російському "Суджений-ряджений, покажись мені!" Через деякий час лунає шурхіт і потріскування, яке стає все голосніше. Будинок починає ходити ходором, і навіть двір буває видний крізь "танцюючі" колоди. Незабаром з'являється і суджена. Вона бере чашку, п'є з неї, а потім зникає. Якщо дівчина випила пиво, значить сімейне життя буде вдалим, а в будинку буде великий достаток. Якщо молоко - то достаток буде середнім, а якщо воду - то молодим належить важке життя.

Ворожіння на яблуках

Так ворожать в Чехії. Після Різдвяної вечері яблука розрізають упоперек, і якщо всередині виявляється правильна зірочка з кісточок, прийдешній рік буде щасливим.

Ворожіння на свічках в шкарлупці

Деякі люблять пускати по воді засвічені свічки в шкарлупках від волоських горіхів. Якщо свічка не потоне, щастя на весь рік забезпечене.

Ворожіння по цибулинам

На цибулинах пишуть імена людей, про долю яких хочуть дізнатися. Цибулина, яка проросте раніше всіх, показує, що людина, чиє ім'я на ній написано, здорова і щаслива.

Ворожіння по конях

Виводять зі стайні коней через оглоблю. Якщо кінь зачепить оглоблю ногами, чоловік буде сердитий, якщо ж перескочить через неї - тихий і сумирний.

Ворожіння в ніч на п'ятницю

Перед сном в ніч з четверга на п'ятницю кажуть: "Четвер з середою, вівторок з понеділком, неділя з суботою. П'ятниця одна, і я, молода, одна. Лежу я на Сіонських горах, три ангели в головах: один бачить, інший скаже, третій долю покаже ".

За матеріалами сайту TUT.BY