Шелехівське озеро

Шелехівське озеро     ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО - ОЗЕРО В УКРАЇНІ, гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ. Розташоване серед лісового масиву, на північ від села Межиріч, що на південний захід від міста Сум. Озеро має давню історію і безліч легенд про його походження. На думку вчених, воно утворилося ще в часи льодовикового періоду. Величезні зрушення гори загородили дорогу талим водам і створили 
крижану водну гущавину площею в 7 гектарів. Вода в озері прозора, чиста.  
     Озеро увійшло в історію краю. Саме тут, у середині XVII cтоліття, з'явилися козаки-переселенці з Правобережжя на чолі з сотником Селеховським ( від нього і походить назва озера), щоб заснувати  місто-фортецю Межиріч, яка потім стане одним із центрів українського гончарства.
     З висоти пташиного польоту ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО схоже на розігнуту підкову. По берегах озера ростуть береза, верба, вільха, в лісі - дуби, клени, сосни. У підліску зростає папороть, ожина. Багато грибів. Мешканці озера : карась, окунь, лин, щука, в'юн, рак;  водяться бобри; в лісі - дикі кабани, зайці. ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО - мальовнича перлина СУМЩИНИ, яку варто відвідати.