Сонячна енергія

У сонячної енергії є дві основні переваги. По-перше, її багато і вона відноситься до енергоресурсів, що відновлюються: тривалість існування Сонця оцінюється приблизно в 5 млрд років. По-друге, її використання не спричиняє небажаних екологічних наслідків. Однак використанню сонячної енергії заважають деякі труднощі. Хоча кількість цієї енергії величезна, вона безконтрольно розсіюється.

Щоб отримувати велику кількость енергії, потрібні колекторні поверхні великої площі. Крім того, виникає проблема нестабільності енергопостачання: сонце не завжди світить. Навіть у пустелях, де переважає безхмарна погода, день зміню­ється на ніч. Отже, необхідні накопичувачі сонячної енергії.

светодиодное освещение — одно из перспективных направлений технологий искусственного освещения, основанное на использовании светодиодов в качестве источника света.
Развитие светодиодного освещения непосредственно связано с достижениями в технологии. Разработаны так называемые сверхъяркие светодиоды, специально предназначенные для искусственного освещения. По данным 2006 года использование светодиодных ламп в освещении стало занимать не менее 6 % рынка

І, нарешті, багато видів застосування сонячної енергії ще не випробувані, і їхня еко­номічна рентабельність не доведена. Можна виділити три основних на­прями використання сонячної енергії: для опалювання (у тому числі га­рячого водопостачання) і кондиціонування повітря, для прямого пере­творення в електроенергію за допомогою сонячних фотоелектричних перетворювачів і для крупномасштабного виробництва електроенергії на основі теплового циклу.

 

Розділ сайту: