Сонячне затемнення 20 березня

Більш, ніж 50% сонячного затемнення зможуть спостерігати рівняни 20 березня, сьогодні з 12:03 до 13 години. Унікальне явище, що викликає захват і водночас хвилює гіпертоніків. Як безпечно насолодитись захопливим астрономічним явищем - ознайомлюємось разом.  

   Вперше повне сонячне затемнення було сфотографовано 28 липня 1851 року. Хоч це явище цілком пояснюване, проте, як і раніше його огортає містичність. Кожного разу мільйони захоплених глядачів по всьому світу збираються і з завмиранням серця спостерігають за магією природи.

   Власне затемнення відбуватиметься у проміжку між 8 та 10 ранку за Грінвічем, або з 10 до 14 години по всьому світові. Його можна буде спостерігати на півночі Атлантичного океану, в Арктиці, частково у Європі, Україні, на заході Росії та в північній частині Африки. Так, як небесні тіла постійно рухаються у космосі, та через обертання землі - у різних широтах можна побачити іншу "картинку", в різний час та у відмінних фазах затемнення. У Рівному можна буде спостерігати приблизно половину сонячного диска з 12 до 13 години. За даними Вікіпедії, у Львові - о 11:58; затемнення охопить 58% сонячного диска, в Одесі - в 12:04; 43%, у Києві - о 12:08; 52%, у Донецьку - о 12:17; 39%.

Техніка безпеки

   Як ми всі знаємо, на сонце прямо дивитись не можна. Не слід про це забувати навіть з приводу сонячного затемнення, ультрафіолетове випромінювання ніхто не відміняє. Популярні "народні" поверхні для спостереження за Сонцем, такі як проявлена фотоплівка, плівка для рентгену, закопчене скельце, звичайні сонячні окуляри чи CD-диски - категорично не підходять. Можна використовувати спеціальні сонцезахисні окуляри з повним захистом від УФ-променів, зварювальні окуляри із захисним відтінком не менш "14". Також у спеціалізованих магазинах фототехніки продаються фільтри для спостереження затемнень.
   Є також альтернативне рішення: зробити проектор. Для цього потрібні два аркуші паперу чи картону, розміщені паралельно один одному у протилежному від Сонця напрямку. В першому аркуші слід шпилькою зробити дірочку, не більше. Таким чином промінь відобразить на другому аркуші тінь, точно таку, як буде насправді.

Вплив на здоров'я

   В цей день особливо слід бути уважними людям із серцево-судинними захворюваннями. Варто уникати навантажень, поїздок, відряджень, краще, по можливості , побути в дома та добре відпочити. Особливо метеочутливі люди можуть відчувати погіршення самопочуття, апатію, зміни настрою ще за два тижні до та декілька днів після затемнення. Тому намагайтесь не приймати важливих рішень, обмежити здійснення банківських операцій у ці дні.

   Досвідчені медики рекомендують профілактично приймати в цей час "медичний коньяк", як іще називають настоянку глоду. Цей м'який тонізуючий засіб попереджує розширення судин та нормалізує кров'яний тиск. Настоянка глоду добре усуває дисбаланс у всьому організмі.  Особливо благотворно глід впливає на роботу гіпоталамуса. Цей орган - "керівник" нашого організму, він відповідає за збалансовану роботу всіх систем організму.
За словами лікаря, "медичний коньяк" потрібно почати приймати за декілька днів до передбачуваних магнітних коливань - по 20-30 крапель 3-4 рази на день. «Ця настоянка, якщо її вживати за 15 хвилин до їжі, ще й покращує травлення, якщо з травним трактом все гаразд, тоді після їжі".

Джерело: http://www.0362.ua/

Ключові слова: