СТОП Сепаратизм

Територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності. Конституція України проголошує, що територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою.

У час, коли на cході держави тривають воєнні дії, спостерігаються випадки, коли представники радикальних угрупувань намагаються дестабілізувати ситуацію на інших територіях країни, зокрема і в Рівненській області. Витоки таких сепаратистських та інших проявів загрожують територіальній цілісності України та грубо порушують конституційні права громадян. Від правоохоронних органів такі події вимагають принципової реакції у відповідності до законодавства.

Прокуратура Рівненської області вважає необхідним застерегти жителів краю від вчинення подібних кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, за які передбачена сувора кримінальна відповідальність.

Зокрема, статтею 109 КК України за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, у тому числі за публічні заклики до таких дій, встановлено кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 10 років.

Статтею 110 КК України передбачена відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади або, за попередньою змовою групою осіб,

караються позбавлення волі на строк від 3 років до довічного позбавлення волі.

Також статтею 110-2 КК України передбачена відповідальність у виді позбавлення волі до 10 років за фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Звертаємось до мешканців області з проханням не піддаватись злочинним закликам, не вчиняти злочинних дій, натомість про факти протиправних посягань повідомляти правоохоронні органи, в тому числі прокуратуру Рівненської області.

Прокуратура Рівненщини також закликає усі правоохоронні органи області, органи державної виконавчої влади, самоврядування, засоби масової інформації та громадськість об’єднати зусилля задля захисту територіальної недоторканості держави та конституційних прав кожного жителя регіону.

Прес-служба прокуратури Рівненської області

Розділ сайту: