Супермісяць

У ніч з 14 на 15 листопада жителі Землі побачать Супермісяць - явище, при якому супутник нашої планети виглядає більшим, ніж зазвичай, повідомляє National Geographic

"Супермісяцем" називають астрономічне явище, коли повний місяць або молодик за часом збігаються з перигеєм - моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. При цьому супутник здається більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Такий ефект відбувається, оскільки орбіта Місяця навколо планети еліптичної форми. 

Споглядати величезне нічне світило можна буде понад дві години, в тому числі і в Україні. Причому "Супермісяць", який зійде в ніч на 14 листопада, буде найбільш видовищним і найбільшим не тільки цього року, але і в цілому ХХІ столітті. 

Цей "Супермісяць" стане другим у 2016 році - попереднє подібне явище сталося 16 жовтня, а наступний схід незвично великого Місяця відбудеться 13 грудня. 

Востаннє супутник Землі так близько підходив до планети в січні 1948 року. Наступного разу побачити схоже явище можна буде тільки 25 листопада 2034 року. 

http://korrespondent.net/

Ключові слова: 
Розділ сайту: