великий піст

Великий піст 2014 року

місто Рівне, перехрестя Шухевича ЧернякаВеликий піст 2014 починається 3 березня, за сім тижнів до Великодня, який нинішнього року ми святкуємо 20 квітня.

Піст 2014 складається з Чотиридесятниці, встановленої на честь сорока днів, які постив Ісус Христос, і ще одного тижня перед самою Пасхою - Страсної седмиці, під час якої згадується останній етап земного життя Спасителя, Його страждання, кара і Воскресіння. Всього піст 2014 триває 48 днів.

Піст 2014 передбачає заборону на м'ясні, молочні продукти, яйця, а також в деякі дні рибу і олію. Православні з особливою суворістю дотримуються посту перший тиждень і Страсну седмицю Великого посту. Суворість свого посту в залежності від стану здоров'я краще обумовлювати зі священиком.

Піст 2014 - календар Великого посту .....

Великий піст 2013

Піст, великий піст 2013     У цьому році він триватиме з 18 березня по 5 травня - це найбільш світлий час для роздумів над своїм життям, молитв і покаяння. Так, саме покаяння є головною фінішної точкою посту, коли людина стає здатний визнати свої гріхи перед Господом.

     У православному календарі саме Великий піст є одним з найбільш трагічних подій. Щороку його дотримуються близько 40 днів - в пам'ять про сорокаденний піст Христа в пустелі. У цей весняний час людина здатна почути свою душу, стати спокійніше, гармонійніше, чистіше і світліше.

     Великий піст 2013 - це період духовної та фізичної підготовки до самого урочистого свята в християнстві - Великодня. У цей час ми повинні приділяти багато часу молитві і спілкування з Богом і собою. Крім того, потрібно дотримуватися певного режиму харчування, адже людина є те, що вона їсть.

     У передостанню неділю перед Великим постом, 10 березня, розпочався Тиждень мясопустний, присвячений Страшному суду та гріхопадіння Адама і Єви. В цей день в останній дозволено вживати в їжу м'ясо.