Температурний режим Австралії

Хоч Австралія вважається тропічним материком, насправді там про­холодніше, ніж у багатьох районах інших материків, розташованих на тих же широтах у Південній півкулі. Сезонні коливання температур за­галом незначні. Зазвичай на узбережжі і в горах, особливо на південному сході, прохолодніше, ніж у внутрішніх районах.

Північ і, зокрема, півні­чно-західне узбережжя — найспекотніший район. Улітку, з грудня по березень, середні добові температури на території Австралії перевищують 32 °С і нерідко досягають 38 °С. У внутрішніх районах вони іноді можуть триматися вище за 41 °С. Вітри, що дують з внутрішніх районів, можуть принести прогріте повітря на південне і східне узбережжя, і тоді там кілька днів стоїть спекотна погода. Середня температура січня в Дарвіні 29 °С, Мельбурні 20 °С, Сіднеї 22 °С, Аліс-Спрінгсі (в центрі материка) 28 °С, Перті 23 °С.

Хоч дуже низькі температури для Австралії нетипові, лише в окремих місцях взимку не буває морозів, а на півден­ному сході морози впливають на вирощування сільськогосподарських культур і кормових трав. Основні райони, де не буває морозів, це Півні­чна територія і Квінсленд на півночі від тропіка Козерога, а також усе узбережжя на півночі від затоки Шарк у Західній Австралії до Брісбена на східному березі. На більшій частині материка в середньому буває 300 і більше безморозних днів.

У горах Нового Південного Уельса і Вікторії, Австралійських Альпах і на більшій частині Тасманії морози бувають у будь-яку пору року. Середні температури липня на південному сході 9° С в Мельбурні і 12° С в Сіднеї. На півночі цей показник 12° С у Дарвіні, а в центрі материка 25° С (в Аліс-Спрінгсі).

==========
Одеяло – одно из самых важных предметов в нашем доме. И рано или поздно приходит время покупать новое одеяло для своей спальни. Выбор огромен, одеяло купить киев.

Розділ сайту: