Тонселап - озеро плавучих будинків

ТонселапТОНЛЕСАП - ОЗЕРО ПЛАВУЧИХ БУДИНКІВ

Уявіть собі величезну водойму, на поверхні якої спокійно живе понад 80 тисяч людей. Саме на поверхні, а не на її березі. Уявили? Так от мова йде про озеро Тонлесап, яке розкинулося на просторах Камбоджі. Це найбільше озеро Індокитаю має площу трохи більшу ніж Люксембург, але на його поверхні проживають десятки тисяч родин. В чому ж справа? Відповідь одна - риба! Вірніше її достаток. Як говорять місцеві риболови, з одного гектара водойми за день можна впіймати понад 100 кілограмів риби. Риба в цьому регіоні відіграє неймовірно важливе значення. Саме тому риболови разом з родинами почали поступово переселятися в плавучі будинки, які згодом переросли в цілі плавучі міста.

ТонселапОднак з приходом такої кількості активного населення прийшли і екологічні проблеми. Багате на рибу озеро почало поступово виснажуватися, і її запаси скоротилися на 37%. Також великою загрозою для озера є вирубування мангрових чагарників, які дають прихисток молодняку риби. Та як би там не було, самі жителі пливучих осель не усвідомлюють до кінця всіх наслідків своєї "діяльності". Тільки уявіть, що таких "будинків плаває понад 9000! В результаті цього, озеро буквально почало задихатися в побутовому смітті. Його стало настільки багато, що на окремих ділянках сміття збилося до купи, і утворило кілька великих "сміттєвих" острови посеред цього озера. Отже як бачимо, проблем вистачає, і головною з цих проблем є саме людина.

Озеро Тонлесап має площу 2,7 тисячі квадратних кілометрів, і глибину до 15 метрів. Але вона непостійна, бо в сезон дощів площа озера може збільшуватися в чотири рази! Доречі це озеро також має безпосередній зв'язок з Меконґом, оскількт однойменна річка впадає безпосередньо в Меконґ.

Незважаючи на всі викладені вище проблеми, плавучі села на озері Тонлесап дедалі більше користуються широким попитом серед іноземних туристів, яким тут навіть цікавіше, ніж на Ангкор-Ваті.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko