Трійця - 19 червня 2016 року.

Свята трійця – це одне з головних і складних для усвідомлення понять в християнстві. Означає воно триєдність Бога Всевишнього. Про це багато можна прочитати в книзі Нового Завіту Біблії. Коли Ісус Христос спустився на Землю, він явив себе сином Господа у людському втіленні. А коли він став хрестити людей, що прийняли цю звістку, в річці Йордан явився Дух святий у вигляді білого голуба. Всього їх троє: Батько (творець всього сущого), Син і Святий Дух. Про трійцю говорилося багато і в Старому завіті, у прогнозах про те, що одного разу настане день, і на Землю прийде Божий посланець – його Син. Три особистості, але вони одне. 

День Святої Трійці (інакше День П'ятидесятниці) святкують через 50 днів після Великодня. Тобто, конкретної дати у нього немає. Приблизно в кінці травня – початку червня. В цей день церква згадує одну з найбільш незвичайних явищ, описаних в біблії – зішестя вогню Святого Духа на учнів Христа. Сталося це на п'ятдесятий день після воскресіння Ісуса з мертвих, коли Марія Магдалена і учні прийшли в гробницю і не виявили в ній тіла Христа. 

Перебуваючи всі разом в одній кімнаті, святі апостоли відчули щось незвичайне. Сказано, що Святий Дух у вигляді вогняних язиків зійшов на них, і учні Ісуса стали веселитися, схилятися перед Богом, говорити нікому незрозумілих «ангельських» мовами і стали точно п'яні, хоча вина не пили. Це незвичайне зішестя Господь послав їм, щоб вони не сумували від того, що Христос більше не з ними, на землі, і продовжували нести благу звістку людям, про те, що Бог любить їх. Ця історія описана в книзі Дії Святих апостолів у Біблії. 

З тих пір, учні стали ходити по землі, у кожного з'явилися свої послідовники, одна за одною в різних містах почали відкриватися церкви. Кожен учень отримав завдяки тому зішестя Духа чудесний дар зцілення, міг покладати руки на людей і молитися чудодійної молитвою, а також мав здатність говорити на мові тієї країни, де ніколи раніше не був. Ці мови стали називатися «іншими». В православній вірі є поняття «висвячений». Все це йде від Дня п'ятидесятниці. Апостоли після того, що сталося з ними в п'ятидесятий день з Воскресіння Христового, могли висвячувати на служіння інших людей, призначати їх священиками в храми, таки чином поширюючи християнство по всій Землі. 

Таким чином, за теорією, це рукоположення від 11 апостолів (не рахуючи Юду) розійшлося по всіх країнах і може передаватися від священиків, по сей день. Наприклад, три головні таїнства церкви: вінчання, хрещення і причастя можуть вчинятися за православними канонами тільки рукоположенними священнослужителями. Такий закон. Інакше священна дія зовсім не вважається досконалим і визнаним на Небесах. Однак не всі конфесії дотримуються таких поглядів у цьому питанні. 

Отже, свято Святої Трійці був встановлений і оголошений самими апостолами. Після дня зішестя в їх серця Духа Святого вони стали щорічно відзначати цю сокровенну подію. Згадуючи, як Бог був милостивий до них, що не залишив їх у сумі про смерть Христа Вчителя. 
До слова сказати, П'ятидесятниця – це явище не тільки Нового завіту, але і Старого. Жиди так само святкували це свято, П'ятидесятниця була одною з головних їхніх релігійних дат. Тільки приводом святкування був вихід єврейського народу з рабства в Єгипті. Через 50 днів після виходу євреїв від фараона Бог послав Мойсея знамениті Десять Заповідей. Їх поява і стало приводом для святкування Старозавітної П'ятидесятниці Церквою. 

Джерело: УкрМедіа