Тихоокеанський острів Хасіма

ХасімаХасіма - це тихоокеанський острів у Східно-Китайському морі, приблизно за 15 кілометрів на південний захід від міста Нагасакі. Належить Японії.
     До того, як острів був заселений на початку XIX століття (у зв'язку з виявленням на ньому вугілля), він являв собою просто уламок скелі, злегка порослий зеленню, на якому гніздилися морські птахи, і який іноді використовувався як тимчасовий притулок рибалками з Нагасакі та із сусіднього острова Такасіма. Острів заселили в 1810 році, коли там знайшли кам'яне вугілля. Спочатку це була просто скеля в морі та невеликий острів.
     У найбільш населені роки своєї історії на острові було 30 великих корпусів житлових будинків, 25 магазинів, школа, два плавальні басейни, дві лікарні та цвинтар. Протягом 50 років острів був одним із найбільш густонаселених місць на Землі. На його території площею 6,3 га мешкало 5259 осіб, а густота населення становила 83.5 тисяч осіб на 1 км² (1959 рік).
      Через десятиліття процвітаючий видобуток вугілля на Хасімі занепав, і в 1974 році компанія Mitsubishi повністю закрила шахти. Протягом кількох тижнів одне з найгустонаселеніших місць на землі виявилося повністю занедбаним. Всі жителі залишили острів через виснажені копалини, і він перетворився на місто-примару буквально за рік. Протягом багатьох років відвідування цього місця було заборонено та каралося депортацією з країни. Так японський уряд намагався убезпечити острів від "чорних видобувачів" вугілля, бо предмети побуту з мертвого міста стали об'єктом полювання на багатих колекціонерів. На даний момент відвідування острова дозволене, але доступ туристам відкритий лише до його спеціально обладнаної для безпечного перебування частини.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko

Розділ сайту: